Topbridge in Den Bosch Amstel Malt Bridge-drive Den Bosch was begin januari het bridge-centrum van Europa. Vijf dagen van workshops en toernooien voor junioren, mondden uit in het Heineken Top 16-bridgetoernooi. Dit werd 7 januari gehouden in de Orangerie in het centrum van Den Bosch. Aan het toer nooi namen 16 van de beste seniorenkoppels van Europa deel, een flinke afvaardiging uit Nederland. Landgenoten Jaap van der Neut en Berry Westra streken met de hoogste eer. Het vijf dagen durende evene ment werd georganiseerd door de Stichting Bridgestad Den Bosch. Heineken/Pepsi was hoofdsponsor. In het Heineken Ontspannings Centrum (HOC) van onze Bossche brouwerij werd de eerste drie dagen een junioreninterland gespeeld. Het ging hier om de leeftijdscatego- wisselbeker gespeeld. Een re cordaantal van 34 paren had zich daarvoor ingeschreven. Steeds meer mensen die werk zaam zijn rond het Binnenhof, dus uit de politiek, industrie en journalistiek, we-ten de weg te vinden naar dit sportieve en vooral gezellige toernooi. De Amstel Malt Bridge-drive kende een bijzondere deelname, zoals Minouche Janmaat-Abee, voormalig Tweede Kamer-lid voor het CDA en één van de initiatiefneemsters van het toernooi, in haar welkomst woord zei. Bijzonder omdat de andere initiatiefneemster Annemarie Jorritsma-Lebbink, minister van Verkeer en Water staat, zich had kunnen vrijma- Foto boven: Onder de deel nemers was ook minister Jorritsma (midden). Rechts Wim van Rossum Heineken Foto onder: De deelnemers pijnigden hun hersens in het heetst van de strijd ken van haar drukke bezighe den om zich aan de bridge-tafe uit te leven. Het initiatief voo dit Haagse toernooi werd geno men inl990toenWimvanRos sum, manager Strategie Affairs namens de gehele branche vooi alcoholhoudende dranken (ver enigd in de STIVA) met Twee de Kamerleden overleg voerde over nieuwe richtlijnen voor hei gebruik van alcoholhoudende dranken. Nek-aan-nek Heineken werd tijdens de Amstel Malt Bridge-drive ver tegenwoordigd door Wim var Rossum en Hugo Bymes (hoofd Public Affairs). Zij voerden onderling een nek-aan-nek-race die uiteindelijk werd gewonnen door Bymes. Samen met zijn partner werd hij zeventiende terwijl Van Rossum en zijn partner op de achttiende plaatf eindigden. Dit seizoen zullen er nog twee toernooien volgen voordat de winnaar van de Amstel Malt Bridge-drive '94/'95 bekend zal zijn. Den Haag Op 14 december Haag, voor de tweede keer van werd in Nieuwspoort, Den het vijfde seizoen voor de Amstel Malt Bridge-drive rie 18 tot 25 jaar, door de bridge- wereld aangemerkt als 'junio ren'. De zestien deelnemende teams kwamen uit Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, Polen (2 koppels), Oostenrijk, Engeland, Denemarken, Italië, Hongarije, Noorwegen, IJsland, Rusland, Tsjechië en Portugal. Het Noorse koppel bleek het sterkste te zijn. Het HOC bood bovendien onderdak aan dage lijkse workshops, tijdens wel ke belangstellenden de fijne kneepjes van deze kaartsport konden leren. Naast de Heineken Top 16 en het internationale jeugdcon- cours werd in het weekend in de Orangerie gebridged door aller lei jeugdcategorieën. Op zondag was er een toernooi waarbij de junioren het opnamen tegen 25 bridgers. Hieraan namen in totaal 120 paren deel.

Vers van 't Vat | 1995 | | pagina 10