Partner Netwerk bijeen Brouwersdagen bij Heineken het :n." oer oor ber ipa- :rd. me Zoeterwoude Voor de twee de maal in zijn bestaan heeft het Heineken Partner Netwerk onlangs een themabijeenkomst gehouden. In De Hooiberg kwamen circa veertig dames bijeen. Dit waren partners van Heineken-mede- werkers die al uitgezonden zijn (geweestj of binnenkort uitge zonden gaan worden. Na een inleidend woord van Carol Versteeg hield de heer H. Rijckborst, corporate medi cal adviser bij Human Resour ces in Amsterdam, een lezing. Hij vertelde ondermeer wat Medical Services kan doen voor uitgezonden medewerkers en hun gezinsleden. Ook vertelde hij op welke manier Heineken daarin samenwerkt met andere bedrijven en over de relaties met internationale gezond heidsorganisaties .V erder kwam aan de orde welke medische zorg per regio kan worden gebo den. Met belangstelling luis terden de dames naar hetgeen hij vertelde. Na de lezing maak ten zij ook graag gebruik van de mogelijkheid vragen te stellen aan drs. Rijckborst. Heineken Partner Netwerk- bestuurslid Karineke Sombroek is enthousiast over het net werk. "Het bestaat nu bijna een jaar. In die tijd hebben we al een aantal mensen met elkaar in contact kunnen brengen om informatie uit te wisselen over bepaalde landen. Ik heb tijdens de bijeenkomst ook een oproep gedaan aan de partners om informatie naar mij te sturen over landen waar zij zijn geweest. Met die informatie kunnen wij anderen helpen, wanneer zij naar een hen onbe kend land worden uitgezonden. Wegenkaarten, tips over goede restaurants, tips ook over plaat sen waar in een bepaalde regio wegwerpluiers en babyvoeding verkrijgbaar zijn, of kinderen zelfstandig naar school kun nen... Alle informatie is wel kom bij ons. Zulke bijeenkom sten zijn verder ook nuttig om algemene onderwerpen met elkaar te bespreken. Iedereen die voor het eerst wordt uit gezonden, krijgt bijvoorbeeld op een bepaald moment een cultuurschok. Dat hoeft niet meteen te gebeuren. Vaak over komt het je na enkele maanden, wanneer de eerste nieuwe in drukken gezakt zijn. Het is dan goed daarop voorbereid te zijn. Te weten dat het niet aan jezelf ligt, maar dat iedereen met zulke gevoelens te kampen krijgt. Ook je rol als partner van een Heineken-medewerker is in het buitenland anders dan hier. Zulke dingen zijn goed om te weten. Daarom zijn de onder linge contacten heel nuttig", aldus Karineke Sombroek. Waarschijnlijk zal in maart of april 1995 de volgende the mabijeenkomst plaatsvinden van het Heineken Partner Net werk. Zoeterwoude Ruim twee honderd leden van het NIBEM (het Nederlands Instituut voor Brouwgerst, Bier en Mout, waar alle brouwers lid van zijn) kwa men 17 november naar Zoeter woude voor de Brouwersdagen 1994. Het NIBEM organiseert elk jaar de brouwersdagen bij een andere brouwerij. Dit keer was dat dus bij Heineken, waar het gezelschap een rondlei ding kreeg door de brouwerij, 's Avonds was er een feest avond, waarbij iedere bezoeker als aandenken een slaapmuts kreeg met de teksten 'Heerlijk Helder Wakker Worden' en 'Eigenlijk willen we allemaal hetzelfde'. Op 18 november vond er nog een tweede bijeen komst plaats in Grand Hotel Huis ter Duin. Daar hielden verschillende leden van het NIBEM lezingen. Onder hen Paul van der Aar (Heineken Technical Services) en Han de Goederen, directeur Produktie (Heineken Nederland) en tevens voorzitter van het NIBEM. Het geheel werd afgesloten met een aperitief en lunch.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 7