7 - Mmmml o net voor de kerstdagen en de jaarwisseling is het goed om even terug te kijken op wat er in 1994 is gepasseerd. Ook deze keer komen we terugblikkend veel onderwerpen tegen. In Nederland werd de onderneming helaas geconfronteerd met een staking. Maar ook met een fantastische zomer. Dank aan al diegenen in Produktie, Commercie en Distributie, die in de daardoor ontstane zeer drukke periodes hebben gezorgd voor het voldoen aan de grote vraag van onze klanten. 1994 was alleen al daarom een jaar dat we niet gauw zullen vergeten. Ondertussen is verdere voortgang gemaakt met het veranderings proces Mensen Maken Heineken binnen Heineken Nederland. Vrumona kende een dergelijke ontwikkeling onder de noemer 'Impac'. Het hoofdkantoor in Amsterdam onderging een organisatieverandering. In alle gevallen gaat het om het verder opvoeren van de slagvaardigheid en de flexibiliteit. Want dat is nodig om de slag op de biermarkt te kunnen blijven winnen. Het veranderingsproces verdient ook de komende jaren ons aller inzet. Ook buiten Nederland werd aan de toekomst gewerkt. In centraal Europa verwierven wij belangen in de Poolse brouwerij Zywiec en in Bulgarije in de brouwerij Zagorka. In Hongarije en Zwitserland heeft Heineken zijn belangen verder uitgebreid. In China openden we twee nieuwe exportkantoren. Bovendien is de bouw aangekondigd van twee nieuwe brouwerijen in Azië: een op het Chinese eiland Hainan en één in Cambodja. Het is met een zekere voldoening dat we deze activiteiten kunnen melden. De kaarten van de wereldbierindustrie worden namelijk nu geschud. Heineken is één van de belangrijkste spelers en legt nu de basis voor verdere groei van onze onderneming tot na het magische jaar 2000. Daar werkt u allen aan mee. En dat is een goede zaak, want samen hebben we van Heineken een onderneming van werkelijk internationale allure gemaakt. Alleen samen kunnen wij ervoor zorgen dat Heineken die positie ook in de toekomst behoudt en uitbouwt. Namens de Raad van Bestuur van Heineken wens ik u en de uwen fijne kerstdagen en een voorspoedig 1995 toe. K. Vuursteen

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3