Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor café Rooie Oortjes, Kromme Weele 5 in Middelburg. geverfde stapduo afgesproken om samen een café te beginnen. Pim kwam het pand op het spoor en wist de felbegeerde vergunningen in de wacht te slepen. Voordat hij het wist, was Jacques mede-eigenaar van, zoals hij het zelf zegt: "Een uit de hand gelopen geintje". Theater Eerst moest er flink worden ver bouwd. Het pand werd al jaren gebruikt als opslagruimte. Veel spullen zoals de bar en de wand tafeltjes maakten Graaff en Van de Berg zelf. Voor het creëren van de typische 'bruine kroe gensfeer' gingen de heren in Bel gië op zoek naar karakteristieke aankleding. Voor de wanden tik ten zij klassiek houten panelen op de kop. De donkerkleurige houten klapdeuren van de en tree deden voorheen dienst als ingang van een oud Belgisch theater. Net als de deuren heeft ook de rest van het pand een bin ding met het theater. De ruim te waar nu het café is, was vroe ger de garderobe van het Mid delburgse theater 't Schutters hof uit 1918. Het overige deel van het theater is nu een uit- gaanscomplex met een theater café en een bioscoop. In de donkere ambiance valt ineens iets kleurigs op: een bont vliegtuig aan het plafond. Een grote bruine knuffelbeer bestuurt het gevaarte. Jacques: "Ik vond die hoek een beetje kaal. Dit vliegtuigje is afkom stig van een oude zweefmolen van de kermis, het hangt daar erg leuk." Uiteraard wordt er bij Rooie Oortjes het Heineken-assorti- Zodra je de straat inloopt, springt het pand al in het oog. Een prachtig gerestaureerde trapgevel. Wie dichterbij komt, zal iets merkwaardigs opvallen: In twee nissen in de gevel waar normaal gesproken statige beel den staan, prijken nu twee uit hun proportie getrokken rode oren. Wie naar binnen gaat, waant zich in een bruine kroeg waar vele generaties zich al ver maakten. De schijn bedriegt echter: Café Rooie Oortjes opende eind juni 1994 voor het eerst haar deuren. "In 'Rooie Oortjes' hebben wij alles gestopt wat wij aantrek kelijk in een café vinden", zegt Jacques Graaff, mede-eigenaar van het café. "Het lijkt alsof er jaren lang in geleefd is, het is tijdloos en er hangt een onge dwongen sfeer. Een gezellige bruine kroeg. In de trendy cafés van tegenwoordig voel ik mij niet thuisGraaff is in het dage lijkse leven werkzaam als pro cesoperator. Daarnaast heeft hij samen met zijn vriend Pim van de Berg 'Rooie Oortjes'. In een jolige bui had het door de wol ment geschonken. Het café heeft zes tapkranen waarvan er uit drie Heineken bier stroomt. De keuze hiervoor is gemaakt uit praktische overwegingen: "Zo hoeven wij niet zo vaak van fust te wisselen. Dat scheelt want dan hoeft er niemand ach ter de tap vandaan te komen om een nieuw vaatje aan te slaan," legt Jacques Graaff uit. Goed Gesprek Hoe is eigenlijk die grappige naam ontstaan? "Pim en ik hou den er van om over een bepaal de vorm van vrije tijdsbesteding te praten. Dit onderwerp zal bij menigeen de oren rood doen kleuren. De naam van het café lag dan ook voor de hand. Ver der ligt 'Rooie Oortjes' makke lijk in 'het gehoor' en is een voudig te onthouden." "In de Rooie Oortjes voelen veel verschillende soorten mensen zich thuis", vertelt Jacques. Het publiek is dan ook zeer gemê leerd. Het voeren van een goed gesprek is prima mogelijk want tot een uur of twaalf staat de muziek, waaronder veel jaren zeventig rock, op een redelijk volume. Daarna gaat de volu meknop iets hoger want dan komen de echte 'stappers' bin nen en heeft het goede gesprek zijn beste tijd gehad. Rooie Oor tjes is dan ook een echt nacht café. Van acht uur tot half vijf 's nachts is de bar open. In de zomer, tijdens het toeristen hoogseizoen in Zeeland is het café de hele week geopend. In het naseizoen kan iedereen er op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag terecht.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 25