Heineken- medewerkers en vrijwilligerswerk Het bezoeken van zieken, het helpen met Nederlandse taallessen en vakantiehulp zijn bij jeugdkampen. Kortom het werken als vrijwilliger voor een goed doel. Veel Heineken-medewerkers steken hier menig vrij uurtje in. Via een oproep op de publicatie borden kwam Vers van 't Vat met enkele van deze vrijwilligers in contact. De leeshulpen uit Rotterdam. Met van links naar rechts: Piet Hoepel, Angelique van Dorsselaer, Hans van Gammeren, Marian Beuming, Eric Woltman, folanda van Amerongen, Silvia Romijn, Paula Thijsse, Marga Visser en Anja Noordijk. Vooraan: Henna Zahoer en Annet van Woerden Administratief medewerker Simon van Wijk (Export Admi nistratie, Rotterdam Crooswijlc) offert het grootste deel van zijn ATV-dagen op aan het trainen van jeugdige voetballers. Maar hij heeft die er graag voor over. "Want het plezier dat de kinde ren eraan beleven maakt het 'verlies' van die ATV-dagen al meer dan goed." Simon is sinds 1990 jeugdtrainer bij de voet balvereniging 'De Musschen' in Rotterdam. De jongeren (één meisje en voor de rest allemaal jongens) die hij nu onder zijn hoede heeft, zijn tussen de zes en twaalf jaar. Met hen traint hij elke maandagavond en woens dagmiddag. Ook zijn zoon (10) is lid. "De training is gratis. De leden moeten wel een jaarlijk se contributie betalen. Overi gens doe ik dat zelf ook. De enige betaalde kracht is de hoofdtrainer", aldus Simon van Wijk. Behalve de training, worden er ook allerlei activitei ten georganiseerd. "Bijvoorbeeld weekeindjes weg, speurtoch ten, filmochtenden, Sinterklaas feesten, enzovoort. Ook dat maakt het leuk. Bovendien gaan dan ook mijn vrouw en dochter mee en dat is wel zo gezellig." Ik ben een keer mee gegaan en sindsdien ben ik gebleven. Het gaat hier om kampen voor kin deren tussen de zeven en twaalf jaar, die normaal gesproken nau welijks op vakantie gaan. Ze kwamen vroeger voornamelijk uit gezinnen die sociaal minder goed bedeeld waren. Maar tegenwoordig kan iedereen mee. Wel krijgen de kinderen uit een gezin met een wat lager inkomen voorrang. De kampen worden twee keer in de zomer gehouden en duren een week. Ik ga een van die twee weken mee als leider. Daarbij verzin ik samen met het team allerlei activiteiten, van droppings tot kampvuren. Ook selecteer ik voorafgaand aan het kamp de stafleden. Daarnaast wordt er nog drie keer per jaar een week end georganiseerd. Ook daarvan ga ik altijd een keer mee." Rob Enzlin krijgt voor dit werk niets betaald, maar hij doet het met liefde. "Het is gewoon versla vend", geeft hij als commentaar: "Ik kan het iedereen aanraden." Rob Enzlin (midden) tijdens een van de jeugdkampen Vakantiekampen Rob Enzlin, laborant van het laboratorium van de Bedrijfs Technologisch Dienst (BTD) in Den Bosch, organiseert al twaalf jaar lang kinder-vakantiekam- pen in Riethoven. "Ik werd daar een keer door een collega van het zwembad, waar ik destijds badmeester was, voor gevraagd. Het leek hem wel wat voor mij Leeshulp Angelique van Dorsselaer, Hans van Gammeren, Annet van Woerden, Jolanda van Ameron gen, Henna Zahoer, Marian Beuming, Piet Hoepel, Marga Simon van Wijk met de jeugdige voetballers

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 21