Op de drempel naar een nieuw jaar staat menigeen even stil bij wat is geweest. En bij wat gaat komen. Oud-medewerker Ad de Mug zal dan ongetwijfeld stilstaan bij zijn afscheid van Heineken. Terwijl Francois Withagen uit Hoofddorp temg zal denken aan het moment van zijn indiensttreding. Toen Ad de Mug per 1 juni 1994 gebruik maakte van de ROWOR, had hij 37 jaar bij Heineken gewerkt. "Voor bui tenstaanders lijkt dat heel lang. Ze vragen zich af hoe je dat volhoudt. Maar die tijd is eigenlijk betrekkelijk vlug voor bijgegaan. Voor je het weet, vier je je 25-jarig jubileum. Mis schien komt dat ook omdat ik in die jaren verschillende func ties heb gehad. Ik kan me voor stellen dat als je al die jaren hetzelfde werk zou moeten doen, de tijd minder snel gaat", aldus Ad de Mug. Ad de Mug Ad de Mug was een van de velen die in het voorjaar van 1994 afscheid namen van de Bossche brouwerij. "Toen ik in 1988 lekerapporteur werd, ik was toen 54 jaar, had ik het idee dat ik dat werk wel tot mijn 65e zou doen. Maar na een paar jaar ging ik me afvragen wat ik eigenlijk nog bijdroeg aan het succes van Heineken. Toen kwam het Mensen Maken Heineken-pro- ces. Daar voelde ik me toch niet meer zo bij betrokken. Collega's van me namen afscheid en er kwam ineens een heel andere leeftijdsgroep medewerkers. Ik vind dat als je van jezelf merkt dat je niet meer voor honderd procent bij de brouwerij be trokken bent, je beter niet tot je pensionering kunt blijven werken. Dan kun je beter eer der weggaan. Ik hoefde ook niet zo nodig nog een half jaar te blijven werken om weer een jubileum te kunnen vieren. En ik moet zeggen, het is heerlijk April 1958: Een jonge De Mug (rechts) kijkt naar de officiële verrichtingen van de heer A.H. Heineken vanwege het eerste brouwsel Heineken bier in Den Bosch Terugblikken en vc

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 14