Standaardpallets voor brouwers Wijziging statiegeld Den Bosch/Zoeterwoude De Nederlandse brouwers hebben afgesproken per 31 oktober al lemaal hetzelfde type houten pallet voor bierkratten te ge bruiken. Hierdoor is het uni verseel uitwisselen van pallets tussen de brouwers en de han del mogelijk. Evenals bij de nieuwe statiegeldregeling gaat het hier om een afspraak die is gemaakt tussen de levensmid delenhandel en de brouwers. Ook Vrumona is per 31 oktober overgegaan op het gebruik van dit type pallet. Andere fris drankfabrikanten zullen naar verwachting volgen. Dat zal ook gelden voor de zuivelin dustrie wat betreft houdbare melk en koffiemelk. Om het palletverkeer centraal te kunnen regelen, is de firma Drankenpallet Beheer Neder land B.V. (DPB) opgericht. Deze komt voort uit het Centraal Brouwerij Kantoor. De stan daardpallet van de DPB heeft een afmeting van lbij 1,2 meter en is te herkennen aan de rode kleur. De brouwers hebben alle pallets van dit type die ze al in gebruik hadden verkocht aan de DPB. In totaal gaat het om een zogenoemde 'palletpool' van ongeveer 900.000 stuks. De DPB verhuurt die pallets en zorgt voor het onderhoud ervan. Per 31 oktober waren nog niet voldoende poolpallets geleverd, zodat de afnemers van Heine- ken en Vrumona ook nog op groene pallets wordenbeleverd. Heineken fan Jaap ten Hoor (hoofd DCS Heineken Nederland): "Wij wer ken graag mee aan het uitvoe ren van deze afspraak tussen het CBK en de levensmiddelenhan del. We betrekken onze pallets nu van de DPB. Voor Heineken verandert er physiek gezien niets. Wij gebruikten het type pallet al. Alleen de kleur is nu anders. Wel brengt een en ander wat wijzigingen in de administratie teweeg. Wat ik positief vind is dat er nu een eenduidige statiegeldrege ling voor pallets is. Voorheen betaalde in de levensmiddelen handel de een wel statiegeld en de ander niet. Nu betaalt ieder een." Vrumona Vrumona volgt de brouwers op de voet, in het thuisverbruik- kanaal èn bovendien in de hore- camarkt. Jan Colly (Hoofd Hore ca): "Vrumona maakt zich ook binnen de horecasector sterk voor standaardisatie van de pal- De uniforme pallet is A rood van kleur let. Mede gezien het belang van de drankengroothandel. Vandaar dat wij positief staan tegenover het initiatief van de brouwers en als eerste fris drankenproducent overgaan op de standaardpallet." Zoeterwoude Met ingang van 31 oktober is het statie geldbedrag voor alle soorten en maten van bierflessen vijftien cent per fles. Dit heeft het Cen traal Brouwerij Kantoor (CBK) bekendgemaakt. Momenteel geldt dit bedrag alleen maar voor de flessen met een inhoud van 30 centiliter. Voor de halve liters werd tot voor kort nog 20 cent statiegeld geheven. Ook voor de bierkratten gaat een standaard-statiegeldbedrag gelden. Voor de standaardkrat ten (24-vaks) is dat f 8,60 en voor de kleinere modellen bier kratten f 4,30 (inclusief de daar in aanwezige flesjes). Het is zo geregeld dat je in totaal voor een krat met lege flessen evenveel statiegeld betaalt als voorheen. Uiteraard gelden deze prijzen ook voor het PUM (Personeels Uitgiften Magazijn). De standaard-statiegeldbedra gen komen voort uit overleg tussen het Centraal Brouwerij Kantoor en het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Door de wijzigingen worden de inname en verwerking van fles en krat vereenvoudigd.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 9