Waardering voor Sociaal Jaarverslag Heineken Nederlands Beheer, heeft onlangs een nominatie in de wacht gesleept voor de 'PW-prijs'. Deze prijs wordt toegekend aan het beste sociaal jaarverslag van Nederland. Uit in Het Sociaal Jaarverslag 1993 van Heineken totaal negen genomineerden, kwam 8 november het verslag van aluminium verwerkend bedrijf Alcoa als winnaar uit de bus. '-n nil aangename gebeurtenissen niet uit de weg worden gegaan." Heineken Die kritische toon miste de ver der lovende jury in ons Sociaal Jaarverslag: "Heineken is erin geslaagd een helder beeld te schetsen van het gevoerde socia le beleid. In een aantrekkelijke vormgeving waarbij toeganke lijkheid en creativiteit de toon zetten, worden de onderwerpen besproken - compleet, feitelijk en nuchter. Men is erin geslaagd een goed leesbaar verslag te maken, waar de lezer zich moei teloos een weg in vindt. Het ver slag heeft ondanks deze posi tieve punten toch een opvallend negatief punt: de zaken die beschreven staan bevatten ner gens een kritische blik. Ruim te voor kritische noten zouden het verslag meer kracht hebben gegeven. Juist een volwassen organisatie als Heineken kan zich een dergelijke houding moeiteloos veroorloven." PW is een gerenommeerd vak blad voor personeelsmanage ment. De PW-prijs is bedoeld als extra stimulans voor bedrijven en instellingen om sociaal jaar verslagen van een hoog niveau te maken. In totaal hebben 56 ondernemingen en instellingen hun verslag ingezonden voor mededinging. Negen sociaal jaarverslagen, waaronder die van Heineken, werden na een zware selectie genomineerd. Goed leesbaar Over het winnende boekwerk schrijft de jury: "Het verslag van Alcoa is een grondig en door dacht stuk werk, dat zeker als voorbeeld mag dienen voor een nieuwe generatie sociaal jaar verslagen. Een sterke leant van het verslag is de open en kriti sche toon, waarbij de minder Het Sociaal Jaarverslag is geschreven door Yvonne van Stek. Dit op basis van inter views met tal van mensen bij Heineken en Vrumona. Zij doet dat jaarlijks naast haar werk als redactrice van Vers van 't Vat. De redactie van uw per soneelsblad vormt tevens de afdeling Journalistieke Produk- ties. Naast Vers van 't Vat en het Sociaal Jaarverslag maakt deze afdeling diverse folders en bro chures. Voorbeelden daarvan zijn de Alcohol Werk-uitga- ven en de Corridor. Yvonne van Stek: "Ik ben blij met deze waardering"

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 6