Impac-onderzoek Onder Ruuds leiding werden de plan nen verder uitgewerkt. Vrumona werd weer een florerend bedrijf. Nu wordt Overgaauw opnieuw algemeen directeur als opvolger van Piet Schop, die wegens gezondheidsredenen afscheid moest nemen. "Heel triest natuurlijk", is het commentaar van Ruud Overgaauw. "Ik weet van Piet dat hij altijd met veel overtui ging en enthousiasme deze functie heeft vervuld. Je wenst niemand zoiets toe." lijn Heineken-carrière is destijds bij Vrumona begonnen" Ook nu loopt er onder de naam 'Impac' weer een ingrijpend project binnen Vrumona. Ruud Overgaauw hierover: "Impac heeft tot doel het functioneren op alle niveaus van de organisatie en in alle afdelingen op een hoger plan te brengen. Denk daar bij aan het verbeteren van de onder linge communicatie en het aanstu ren/bijsturen van de organisatie door meetbare doelstellingen op alle niveaus. Met als uiteindelijk doel: verhoging van de effectiviteit en de efficiency van de organisatie." Voortgang project De eerste rapportage heeft inmiddels plaatsgevonden. Overgaauw hierover: "De daaropvolgende stap is het overleg hierover met de Onderne- mir gsraad van Vrumona, die tijdens het Impac-project regelmatig geïnfor meerd is over de voortgang. Uiteraard verandert mijn binnenkomst bij Vru- hevige prijsconcurrentie en het ont breken van groei in de frisdranken- markt." Hij vervolgt: "Uiteraard gaan wij bij dit alles zeer zorgvuldig om met de belangen van onze medewerkers. Al in een vroeg stadium is meegedeeld dat de uitkomsten van dit project niet tot gedwongen ontslagen zullen lei den en daar willen wij ook aan wor den gehouden." Contact Ondernemingsraad Over het contact met de OR zegt hij: "Ik hoop op een vruchtbaar en goed contact, zoals ik dat toen ook met de OR had. Ik ben wat dat betreft niet opeens een heel ander mens gewor den. Ilc realiseer me echter dat Schop een heel ander mens is dan ik. Hij heeft een sterke persoonlijke band met het personeel en de Onderne mingsraad. Voor mij reden om te stel len dat Piet Schop één van de beste directeuren Personeelszaken van Hei- neken Nederlands Beheer is geweest. Ilc werk op mijn manier met de OR samen. Anders, waarschijnlijk min der uitbundig. Dat wordt dus wen nen", aldus de nieuwe directeur. "Wij hebben een OR die goed en effectief tegenspel biedt" "Niettemin vind ook ilc de OR zeer belangrijk. Een goede OR vertegen woordigt naar mijn mening zowel de onderneming als het personeel. Speelt de OR die rol goed, dan vervult hij een zeer belangrijke, niet te veron achtzamen functie in het geheel van een onderneming. Vrumona heeft een OR die stmctureel meedenkt, maar ook goed en effectief tegenspel biedt. i schaakspel" mona niet de voortgang van dit pro ject. Daar is op goede gronden voor gekozen. Wat mij persoonlijk sterk in het project aantrekt is de moge lijkheid om stap voor stap het functioneren van de Vrumona-orga- nisatie te verbeteren. Dat laatste zal elke medewerker van Vrumona toch sterk aanspreken", aldus Ruud Overgaauw. "Een beter functioneren, dus goedko per produceren en succesvoller ver kopen, is hard nodig. Zeker gezien de wanneer ik een grapje maak, kondig ik die nu van tevoren aan", zegt hij met een glimlach. "Dat helpt!" Ruud houdt daarnaast van (moderne) kunst en muziek. Zijn hobby's. "Bron zen beelden en moderne schilderijen zijn bij mij favoriet. Wat muziek betreft hoor ik het liefst klassiek en Jazz. Daarnaast tennis ik een uur per week, om daarna enkele uren gezel lig aan de bar te zitten. Golfen wil ik nog steeds niet aan, maar daar houdt de frisdrankenindustrie zich ook niet zo mee bezig." "Creatief bezig zijn vind ik overigens altijd belangrijk" Schaakspel Een andere hobby van hem is scha ken. "Niet letterlijk, maar figuurlijk. Marketing is namelijk net schaken. Ook in dit vak speel je met stukken, waarbij je de merken zo moet posi tioneren dat je het spel wint. Je moet als het ware de tegenstander telkens net een stap voor zijn. En daar ook heel creatief mee omgaan. Creatief bezig zijn vind ilc overigens altijd belangrijk. Ook als algemeen direc teur. Alternatieven ontwikkelen en beoordelen. Bewuste keuzes maken, automatismen zo veel mogelijk ver mijden en dus ook overzienbare risi co's durven nemen en durven laten nemen. Vertrouwen in elkaar en waardering en respect voor elkaar. Als dat de bedrijfsstijl is, en de doelstel lingen van de onderneming bekend zijn en door het personeel gedragen worden, dan is mijns inziens succes verzekerd. Het klinkt, wellicht idealis tisch, maar geloof me: het is prak tisch." Ruud Overgaauw Ik verwacht dan ook dat het overleg zal leiden tot een resultaat dat nu en in de toekomst goed zal zijn voor de onderneming en het personeel." Klassiek en kunst Ruud Overgaauw is nog steeds de zelfde, zegt hij. Vriendelijk, maar ondoorgrondelijk, zoals vele mensen van hem zeggen. "Ik kan soms wat cynisch uit de hoek komen. Houd ook van het maken van grappen. Maar omdat niet iedereen altijd doorheeft

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 5