Amsterdam wint biljarttoernooi Minder afval door fustenperser Den Bosch Het Heineken Ontspannings Centrum in Den Bosch was de zaterdagen 8 en 22 oktober de speelplaats voor vele biljarters binnen ons bedrijf. Daar werd namelijk de 12e Alternatieve Sportdag Biljart gehouden waarbij voor de tien de keer een wisseltrofee werd uitgereikt. De biljartverenigin gen van de vestigingen in Den Bosch, Amsterdam, Zoeter- woude en Bunnik deden tradi tiegetrouw aan de sportdag mee. Amsterdam nam na de eerste speeldag de leiding met 1 punt voorsprong op Den Bosch en werd de 22e de uiteindelijke winnaar met 304 punten. Twee de werd Zoeterwoude met 286 punten, gevolgd door Den Bosch (eveneens 286 punten, maar der de omdat de ploeg in de wed strijd tegen Zoeterwoude had verloren) en Bunnik (vierde met 279 punten). De prijsuitreiking aan Harry Masmeyer (uiterst links) van de Amsterdamse groep. Naast hem Paul van Halderen (Zoeterwoude), Jan van der Wielen (Amsterdam), Tiny Valkenburg (Den Bosch), prijsuitreiker Cor Scheltema (oud-directeur Heineken) en Simon Smit (Vrumona) Zoeterwoude Heineken Zoe terwoude is sinds begin dit jaar een fustenperser rijker. Deze machine zorgt ervoor dat oude bierfusten tot platte 'munten' worden geperst. Ook andere metalen voorwerpen kunnen in deze installatie worden ver kleind. Het voordeel hiervan is dat Heineken in omvang min der afval heeft en dus ook per zending meer materiaal voor recycling kan afvoeren. Dat betekent een aanzienlijke be sparing in de transportkosten. De fustenperser, hier bediend door fasper Kuyper, werkt snel en effectief Cees Bons, groepsleider Afval zaken, hierover: "Vroeger wer den de afgekeurde fusten en lege blikken door medewerkers van de Technische Dienst alleen vervormd. Dat was tijdrovend en dus kostbaar werk. Met de fustenperser vangen we twee vliegen in één klap: het volume van de afvalberg is veel kleiner en we voorkomen dat afge keurde fusten terug in de han del kunnen komen. Door dit laatste zouden de fusten op nieuw ingeleverd kunnen wor den, wat Heineken uiteindelijk twee keer statiegeld zou kosten. Kortom, de fustenperser zorgt er voor dat de 'berg' afgekeurde fusten en lege blikken snel en veilig een 'bergje' wordt."

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 31