Hartverwarmend afscheid P.C. Schop Bloemen, foto's, geschenken, een video, een ritje in een Cadillac en vele honderden bezoekers. Het overweldigde Piet Schop (algemeen directeur Vmmona), die na vele jaren om gezondheids redenen afscheid moest nemen van ons bedrijf. Een terugblik op twee hartverwarmende recepties. puzzel en een ingelijste foto van de Wielerclub. Nog meer cadeaus kwamen van de heren Oliemans (productie manager) en Bolland (commercieel manager). Zij gaven de heer Schop een PRB groene literfles met een speciaal voor hem ontwikkeld gearomatiseerd mi neraalwater en ingrediëntende- claratie, plus een Samsonite kofferset. De heer Veenendaal tenslotte gaf de scheidende directeur een ingelijste stripte kening in de stijl van Asterix en Obelix, met de heer Schop in de hoofdrol. Eerder had het echtpaar Schop zich al laten ver eeuwigen door een snelteke naar. Een zigeunerorkest zorg de voor de muzikale omlijsting van deze feestelijke bijeen komst. Circusact Op 31 oktober volgde de twee de receptie in De Hooiberg in Zoeterwoude. Daar wachtte de heer Schop opnieuw een warm onthaal en ontving een speciaal voor hem gemaakte video. Daarna kreeg hij de kans om zijn 'magische imago' eer aan te doen door de heer Ver steeg (directeur Personeelsza ken HNB) 'doormidden' te zagen in een circusact. Iets wat de heer Schop met een grote gri mas op zijn gezicht deed. Geluk kig bleek alles na afloop maar 'nep', want Versteeg stapte zon der 'kleerscheuren' uit de 'tru- kendoos'. In de talrijke speeches werd vooral ingegaan op de 'persoon Schop'. Nadat de heer Vuur steen namens de Raad van Bestuur had gesproken, sprak de heer Vonhoff (Commissaris van de Koningin in Groningen) in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Nederlandse Frisdran ken Industrie. Vervolgens kwam Koos de Roode, voorzit ter van de COR, aan het woord. Hij haalde in zijn speech de gevoelens van het personeel aan bij het plotselinge vertrek van deze echte 'personeelsdirec- teur'. Hij sprak bovendien zijn waardering uit voor de wijze waarop Piet Schop overlegvoor- zitter is geweest van zowel de COR als de OR Vrumona. Tot de late uurtjes De receptie ging vervolgens nog tot de late uurtjes door. Er waren zelfs zo veel bezoekers, dat de laatste pas tegen acht uur de heer en mevrouw Schop per soonlijk de hand kon drukken. Toen was het ook echt afgelo pen en kon het echtpaar Schop terugzien op een paar hartver warmende afscheidsdagen. "De mens, de warme persoon lijkheid, de Vrumona-man en de voorstander van Onderne mingsraden." Allemaal ken merken die tijdens de recepties werden genoemd over de man die vier jaar lang aan het hoofd van Vrumona heeft gestaan. Een duidelijk bij eenieder gewaardeerde collega, die nu afscheid nam. Eerst op 26 okto ber in Bunnik voor alle mede werkers van Vmmona en later op 31 oktober in Zoeterwoude voor alle Heineken-collega's en externe relaties. De heer en mevrouw Schop wer den de 26e al heel vroeg in de watten gelegd met een cham pagne-ontbijt voor het echtpaar zelf en hun zoontje Pieter. 's Middags werd het drietal in een Cadillac Moloney Limousine opgehaald met aan 'boord' tele visie, een bar, telefoon en cham pagne. Vervolgens volgde de receptie in Bunnik, waarbij ondermeer de heren Veenendaal (hoofd Personeelszaken) en De Vos (voorzitter OR Vmmona) hem toespraken. Deze laatste overhandigde Schop een leg

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 21