bedrijf rr H.F.M. Coebergh zegt Heineken na 37 jaar vaarwel. Van die jaren was hij de laatste twaalf lid van de Raad van Bestuur. Hij gaat met gemengde gevoelens met pensioen: "Ik moet zeggen dat het gevoel nog niet prettig is. Ik zal het bedrijf missen. Niet alleen de mensen waarmee ik in de loop der tijd een persoonlijke relatie heb opgebouwd, maar ook de projecten die nu op stapel staan. Straks zal ik alleen nog in Vers van 't Vat kunnen lezen wat er van die projecten geworden is." Het scheidende lid van de Raad van Bestuur, zijn afscheidsre ceptie is op 16 december, ziet op tegen de grote hoeveelheid vrije tijd. Toch heeft hij veel hobby's, waarmee hij zijn uren kan vul len. "Ik heb een prachtige sloep, waarmee ik door heel Neder land wil varen. Daarnaast ben ik dol op mijn miniatuur spoor baan, die op zolder staat. De komende wintermaanden zal ik gebruiken om die spoorbaan op te knappen en bij te werken. Verder tuinier ik graag. Maar mijn grootste hobby is waar schijnlijk toch mijn wijnkelder. Het is mijn bedoeling om een nieuwe wijnkelder te bouwen en in te richten. En als die hele maal klaar is, ga ik daarvan genieten. Dat heb ik dan wel verdiend!" Niets te doen Een korte terugblik op de car rière van Hans Coebergh. Vóór de overname door Heineken was hij commercieel directeur van Coebergh's Verenigde Dis tilleerderijen. De eveneens door Heineken overgenomen firma Bokma werd met Coebergh samengevoegd, waarbij de heer Coebergh de verantwoordelijk heid kreeg voor de horeca bin nen de sectie gedistilleerd van Heineken. "Dat heb ik ander half jaar gedaan, maar dit bevre digde mij niet. Ik kreeg goed betaald, maar had bijna niets te doen. Ik ben dus binnen Heine ken verder gaan kijken en werd benoemd tot account manager horeca, rapporterend aan de heer Mollerus. Ik heb daar een ontzettend leerzame en leuke tijd gehad. Ik heb namelijk mede een aanzet kunnen geven tot de reorganisatie van Com mercie, waarbij we van een gewestelijke indeling naar apar te horecagebieden gingen om zo dichter bij de klant te kunnen staan." Enkele jaren later volgde zijn benoeming tot directeur van Vrumona. Hij kijkt met veel genoegen terug op deze tijd. "Dat waren heel plezierige jaren, want ik kreeg van de toen malige Raad van Bestuur een hoge mate van vrijheid. Het leek alsof ik mijn eigen bedrijf runde en dat sprak me vanuit mijn verleden als commercieel directeur bij Coebergh natuur lijk erg aan." Raad van Bestuur In december 1982, een week voor Kerstmis, kreeg Coebergh op vrijdagavond een telefoontje. Of hij de volgende middag even bij 'meneer Heineken' thuis wil de langskomen. Hij piekerde zich suf over de reden van de uitnodiging, maar bleef in het ongewisse, totdat de heer Hei neken hem 's middags vroeg of hij lid wilde worden van de Raad van Bestuur. In april 1983, tij dens de algemene aandeelhou dersvergadering, werd Coe bergh officieel benoemd. Hij geeft toe verrast te zijn over de benoeming. Hij had immers geen grote ervaring op het gebied van het internationaal zaken doen en hij kreeg toch het continent Afrika onder zijn hoe de. Zo zullen de vele medewer kers in Afrika ook verrast zijn geweest. Coebergh stond voor zijn mensen in Afrika, maar, voegt hij er meteen aan toe, zij stonden er ook voor hem. "Ik heb kunnen kennismaken met een continent en heb de enorme cultuurverschillen gezien; de hartelijkheid van de Afrikanen, het geluk dat zij kunnen bele ven aan kleine dingen. Die jaren waren een geweldige ervaring voor mij en ik heb ontzettend veel plezier gehad, dankzij de ondersteuning van fantastische mensen. Ja, ik heb een zwak voor Afrika gekregen. Dat heb ik nog steeds. Het doet me dan ook veel pijn als ik zie wat er in Rwanda gebeurt. Ik ben er vaak geweest, heb de mensen ont moet en als je dan ziet en leest wat er nu gebeurt... Nou, dan krijg je een klap op je kop hoor!" Optimistisch Coebergh heeft voor zichzelf het gevoel dat hij iets bereikt heeft in Afrika, niet in de laat ste plaats dankzij de mimte die hij van zijn collega's kreeg om ideeën te ontwikkelen en inves teringen te doen. Ondanks alle moeilijkheden en tegenslagen waar het continent mee kampt, blijft hij optimistisch over de

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 16