Ook zullen stoomketels, een koelinstallatie en een C02- installatie niet ontbreken. In lijn met strenge eisen van de Thaise overheid wordt bovendien een geavanceerde afvalwaterzuiveringsinstallatie gebouwd. Verpakken en laden Verder komt er een verpak kingshal met een bottellijn voor het afvullen van bier in de 33 cl-fles en de 64 A-fles (inhoud 64 centiliter). De grote groene fles is in Azië zeer populair. Het is een gebruik om met een 64 A-fles een rondje te geven, door de glazen van de mensen bij je aan tafel eruit vol te schenken. Naast de bottellijn zal Heineken bier ook worden afgevuld op een bliklijn. Naar verwachting zullen in hoofd zaak Heineken 64 A-flessen de brouwerijpoort verlaten. Het project voorziet ook in de bouw van 1800 vierkante meter opslagruimte en 400 vierkante meter ruimte voor het laden van vrachtwagens. Het beladen gebeurt overdekt om te voor komen dat het moet gebeuren in de felle zon of in tropische regenbuien. Truckers die het bier komen halen kunnen zich even opfrissen in een speciaal voor hen ingerichte ruimte. Op het moment dat deze foto is gemaakt, was al een aantal van de tanks geplaatst Personeel Voor het personeel zijn een keuken en een kantine in aan bouw. Ook wordt gezorgd voor de nodige behuizing. Voor het basispersoneel en de ambtena ren van de Thaise belasting dienst worden huizen gebouwd naast het brouwerijterrein. Tevens zijn slaapvertrekken in aanbouw voor het personeel dat niet permanent bij de brouwerij woont. In de buurt van de brou werij zijn nauwelijks huizen te vinden. De meeste overige per soneelsleden zullen zijn gehuis vest in Bangkok, dat op onge veer 50 kilometer ligt van het brouwerijterrein. Vanwege die grote afstand en door de minder goede lokale verkeerssituatie, zal het voor hen regelmatig praktischer zijn om tussen twee ploegendiensten op het brou werijterrein te overnachten. Asia Pacific Breweries (APB), een joint venture van Heineken en Fraser Neave, heeft een belang van 35% in dit project. De begincapaciteit van de Thai se brouwerij is 350.000 hectoli ter per jaar. Afhankelijk van de ontwikkeling van de biermarkt in Thailand, zal worden beke ken of die capaciteit wordt ver hoogd. Ook wordt aan de hand van de marktontwikkeling bepaald of andere biermerken worden gentroduceerd. Het brouwhuis in aanbouw

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 13