Instructie op diskette Kunst op de loopbrug Het volgen van de verplichte herhalingsinstructie over vei ligheidvoorschriften voor het omgaan met elektronische in stallaties is vanaf volgend jaar een stuk eenvoudiger. Dat komt door de introductie van de diskette 'NEN 3140', een initiatief van opleidings-func- tionaris Gerard Groenendaal uit Zoeterwoude. Elke cursist kan de instructie met de diskette 'interactief' (dat wil zeggen met behulp van bewegende plaatjes) aan de eigen pc volgen. "Het gaat hier om de verplich te herhalingsinstructie over de NEN 3140 norm, die met de ARBO-wet te maken heeft", ver telt Gerard Groenendaal. "Daar in staan de veiligheidsvoor schriften beschreven, die je moet kennen als je met een elektrotechnische installatie werkt. Om aan elektrotechni sche installaties te mogen 'sleu telen', moet moet je allereerst een basis elektro-opleiding heb ben. Bovendien moet je een for mulier ondertekenen waarmee je te kennen geeft van de vei ligheidsvoorschriften af te weten. Dit laatste om ongeluk ken te voorkomen. Wie vol doende is opgeleid of bevoegd is, moet bovendien om de twee jaar op herhaling en dat gebeurt van af volgend jaar via de diskette." Volgens Gerard Groenendaal zal er in de toekomst veel meer met interactieve instructies Gerard Groenendaal A. 'bladert' in het door hem ontwikkelde programma worden gewerkt. "Er is een gro te ontwikkeling op dat gebied. Een echte vlucht zal het echter nog niet nemen. Daarvoor is een interactieve instructie bijvoor beeld nog te duur. Bovendien hebben veel mensen nog steeds behoefte aan het persoonlijke contact met een leraar." Zoeterwoude Sinds eind vorige maand zijn er op de loop brug van het Zoeterwoudse kantoor van Heinelten werken van de kunstenaar Harrie Ger- ritz te bewonderen. Het gaat hier om grafieken en schilderijen in moderne, frisse kleuren. De kunstschilder Harrie Gerritz werd op 1 januari 1940 in Woe- zik bij Wijchen geboren. Hij volgde van 1957 tot 19671essen aan de Academie voor Beelden de Kunst in Arnhem. Daarna werkte hij enige jaren in een atelier in Kasteel Hernen en Belangstellend publiek bij de opening van de tentoon stelling van schilder Harrie Gerritz in Zoeterwoude sinds 1973 is hij actief in zijn geboorteplaats. Zijn inspiratie bron is het land van Maas en Waal, zijn geboortegrond. Kerk torens, rivieren, dorpjes en wei landen vormen de beeldele menten waaruit zijn werk wordt opgebouwd. Hij geeft ze weer met een enkele lijn, een gekleurd vlak of een geometri sche vorm. De toeschouwer krijgt niet de werkelijkheid te zien, maar een sterk vereen voudigde variant. Gerritz heeft sinds 1965 elk jaar zijn eigen expositie in nagenoeg alle grote steden van Nederland. Hij nam deel aan internationa le groepsexposities in onder meer Brussel, Parijs en New York. Zijn werk is vertegen woordigd in talrijke collecties van musea en bedrijven.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 10