RUGBY WORLD CUP Heineken sponsort WK Rugby 1995 Goud voor Wieckse Witte en Ridder Maltezer RUGBY WORLD CUP LTD 1986 Amsterdam Heineken spon sort volgend jaar het Wereld Kampioenschap Rugby. Dit kampioenschap zal plaats vinden in Zuid-Afrika tussen 25 mei en 24 juni. Het derde Wereldkampioenschap Rugby is een van de grootste sportieve evenementen, die op het Afri kaanse Continent worden ge organiseerd. Vele rugby-lief- hebbers over de hele wereld zien vol belangstelling naar het kampioenschap uit. Naar ver wachting zullen in 1995 meer dan twee miljard televisiekij kers de wedstrijden op hun beeldscherm volgen. Op dit moment is Heineken als sponsor al betrokken bij twee rugby-bonden in Frankrijk en Wales. Door het wereldkam pioenschap te steunen wordt het sponsor-aandeel in deze tak van sport aanzienlijk uitge breid. Brouwmeester Wim van Wijk van De Ridder (rechts) nam de medailles in ontvangst Hiermee wordt wederom beves tigd dat we een fantastisch pro- dukt hebben. Ons Maltezer krijgt eindelijk de erkenning die het al lang verdient." Speciale bovengist Het witbier van de Maastricht se Stadsbrouwerij mag zich sinds zijn introductie verheu gen in een nog steeds sterk groeiende belangstelling. Het bier wordt traditioneel gebrou wen van zowel tarwe als ger- stemout, geselecteerde kruiden en hop. Verder wordt Wieckse Witte vergist met een speciale bovengist en niet gefiltreerd. Daardoor behoudt het bier een lichte, natuurlijke troebeling. De prijs voor Ridder Maltezer is eigenlijk een verjaardagsge schenk. Dit jaar bestaat deze 'stevige Maastrichtenaar' name lijk precies veertig jaar. Ridder Maltezer behoort tot de zwaar dere speciaalbieren. Gebrou wen uit een melange van speci aal geselecteerde mouten en zuiver water uit eigen bron. Bovendien wordt Ridder Mal tezer dubbel gehopt. Maastricht Wieckse Witte van brouwerij De Ridder is voor de tweede keer in twee jaar onderscheiden met de gouden medaille van het Institut Inter national pour les Sélections de la Qualité. Ook het Maltezer bier van De Ridder is deze keer met goud bekroond. De officië le uitreiking van beide medail les vond plaats in Parijs. Brouw meester Wim van Wijk nam ze namens de brouwerij in ont vangst. Een internationale jury van bier experts heeft beide bieren aan een uitvoerige analyse onder worpen. Daarbij werd ook nadrukkelijk gekeken naar de vermelding op het etiket. Dit om te controleren of de infor matie precies overeenkomt met de inhoud. Het onderzoek lever de beide bieren goud op. Direc teur Peter van Dongen Torman van De Ridder hierover: "We zijn vanzelfsprekend bijzonder trots op de tweede gouden medaille voor Wieckse Witte.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 7