Derde brouwerij Heineken in China De Raad van Bestuur van Heineken heeft bekendgemaakt dat onlangs een overeenkomst is getekend met Hainan Brewery Co. Ltd. (HBCL), voor de bouw van een brouwerij. Deze zal worden gebouwd nabij Haikou, de hoofdstad van het eiland Hainan. Fuzh-OC Tath/an Asia Pacific Breweries Ltd. (APBL), een joint venture in Singapore tussen Heineken en Fraser and Neave, bezit 80% van de aandelen. De overige 20% is in handen van HBCL. De nieuwe brouwerij gaat Tiger bier brouwen. De bouw gaat binnenkort van start en ver loopt in fases. Naar verwachting zal de brouwerij binnen twee jaar operationeel zijn. Na vol tooiing van de eerste fase van de bouw bedraagt de capaciteit 650.000 hectoliter. Daarmee is een bedrag gemoeid van 118 miljoen gulden. Derde project De brouwerij in Haikou is het derde brouwerijproject van Hei neken in China. Sinds 1988 heeft Heineken een participatie in de Shanghai Mila brouwerij die de merken Reeb en Tiger op de markt brengt in de regio Shanghai. In 1993 nam Heine ken een belang in de grootste brouwerij van de provincie Fujian, gevestigd in Fuzhou. Het belangrijkste biermerk is Rong Cheng. De biermarkt in China groeit snel en is thans de tweede biermarkt ter wereld, na de Verenigde Staten van Amerika. Het Heineken merk is het lei dende importmerk op de Chi nese biermarkt. De export van Heineken bier naar China is in de eerste helft van dit jaar met 50% toegenomen. Deze export vanuit Nederland wordt gecoördineerd door het Heineken exportkantoor in Hongkong. Momenteel wordt gewerkt aan de opbouw van een exportorganisatie in China. Dezer dagen worden twee kan toren geopend in Guanzhou en Shanghai.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3