De sociaal contactenmedewerkers: Via onze rubriek Kroniek krijgen zij naast de Directie de meeste dankbetuigingen van jubilarissen en niet- actieven. Op deze pagina's wat meer informatie over het zeer gewaardeerde werk dat Sonja van Kooten, Miryam van der Linden en Willemijn Wohlgemuth verrichten. regelingen van HNB. Ze bege leiden mensen bij deelname aan een overeengekomen regeling, zoals die voor 57,5-jarigen. De sociaal contactenmedewerkers geven bovendien begeleiding bij ziekte, invaliditeit en overlij den, Dat varieert van het bren gen van een bezoek aan huis tot het begeleiden van nabestaan den van een overledene bij de financiële afhandeling van zaken. Verder verwijzen ze mensen met vragen om hulp bij bijvoorbeeld huiselijke proble men en problemen op psycho sociaal gebied door naar de daar toe gespecialiseerde externe instanties. Ook zijn ze alledrie contactpersoon voor het Perso- neelsfonds. Duizendpoot Sonja van Kooten is sociaal con tactenmedewerkster voor de Amsterdamse actieven èn ze beheert de Heineken-relatie met de oud-medewerkers van onze (voormalige) Amsterdamse ves tigingen, de oudgedienden van Hattem, Bokma (Leeuwarden) en de commerciële diensten in Noord- en Oost-Nederland. Ze doet dit werk al sinds 1972. Son ja houdt tegenwoordig kantoor aan de Weteringschans in Amsterdam. Over haar werk zegt ze: "je moet een soort dui zendpoot zijn. Je moet je snel kunnen inleven in de situaties die je tegenkomt. Je krijgt met allerlei mensen te maken. Dus moet je je snel kunnen aanpas sen. De contacten die je met de mensen hebt variëren van heel leuk tot zeer intensief. Voorop staat dat je dit werk voor de mensen zélf doet. Een positie ve bijkomstigheid is dat je Hei- neken er heel veel goed mee doet. Bijvoorbeeld als je voor de hele etage van een bejaardente huis een drankje regelt vanwe ge een feestelijke gebeurtenis. Vaak hoor je dan een reactie als: 'Kijk eens wat de brouwerij nog voor ons doet.'" De meest in de schijnwerpers staande activiteiten van onze sociaal contactenmedewerkers zijn het regelen van bloemen, drankenbonnen en enveloppen met inhoud bij huwelijksjubilea en het (laten) organiseren van gezamenlijke bijeenkomsten als de populaire kerstbingo's. Maar hun werk heeft, vooral achter de schermen, meer diep te. Sonja van Kooten, Miryam van der Linden en Willemijn Wohlgemuth, onderhouden de relatie tussen de werkgever Heineken Nederlands Beheer (HNB) en de oud-medewerkers die gebruikmaken van een 55 regeling, een regeling voor 57'h jarigen, een vut-regeling of een pensioen-regeling. Dat betekent dat ze bijvoorbeeld uitleg geven over de financiële Sonja van Kooten (links) op huisbezoek bi) het echtpaar G. Drees in Amsterdam, ter gelegenheid van hun 60-jarig huwelijk Vanwege het omvangrijke gebied dat Sonja van Kooten moet bereizen, rijdt ze vele kilometers per jaar. Ze combi neert zoveel mogelijk afspra ken. Het is echter onmogelijk om alle 1200 adressen jaarlijks te bezoeken. Het is ook onmo- Sociaal contactenwerk: zeer

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 22