Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor het pas geopende Grand Café, American Steakhouse en Partycentrum Het Rechthuis aan de Schans 32 in Uithoorn. Ons bezoek valt samen met de openingsdatum: 12 oktober. Die ochtend wordt er nog hard gewerkt om alles op tijd klaar te hebben voor de openings avond. Een likje verf hier, het plaatsen van stoelen, tafels en decoraties daar en een laatste spijker in de wand. Het eindre sultaat mag er echter zijn en de twee eigenaren fan Meeder en Han Nollen zijn dan ook bij zonder trots op hun 'pand'. "Ik was zeven jaar geleden al in dit horecapunt geïnteresseerd", vertelt Jan Meeder, die aan de overkant van Het Rechthuis ook nog een café runt. "Het gaat hier tenslotte om een schitte rend aan De Amstel gelegen, historisch pand uit 1630. Hier was vroeger het gemeentehuis van Uithoorn in gevestigd en tij dens de oorlog diende dit pand als verpleegtehuis. Willem III heeft er zelfs een tijdje in ver toefd. En later was dit telkens een bekend horecapunt, waar van heinde en verre bezoekers naartoe kwamen. Dat is de laat ste tijd echter iets teruggelopen. Uiteraard zijn wij van plan dat bezoekersaantal van toen te evenaren." Jan en Han zijn 'oude rotten in het vak'. Beiden hebben 22 jaar horeca-ervaring, die ze nu willen samenbundelen in Het Rechthuis. Heineken- vertegenwoordiger Kees van Leeuwen (verkoopkantoor Hoofddorp) is erg blij met de samenwerking: "Ik ken ze bei den al jaren. Ik kom al tien jaar bij Jan in zijn café en Han ken ik nog van zijn discotheek in Nieuw-Vennep. Toen ze met het plan kwamen om Het Rechthuis op te kopen, waren wij dan ook erg enthousiast. Voor ons is dit pand bijzonder aantrekkelijk, ondermeer van wege de prachtige ligging. Bovendien is Uithoorn een zeer gewilde uitgaansgelegenheid met heel veel horeca, dat voor een groot gedeelte onze bieren schenkt", aldus Kees. Gevarieerd publiek Jan en Han mikken met hun nieuwe pand op een gevarieerd publiek. Rechts van de ingang van Het Rechthuis bevindt zich het Grand Café, waar naast Hei- neken, ook Lingen's Blond, De Koninck en Wieckse Witte van de tap worden geschonken. De bar, tafels en stoelen van het Grand Café bestaan uit kersen hout. Bij de inrichting is tevens advies gevraagd aan het Bouw- adviesbureau van Heineken. Vanaf de zitplaatsen is er een goed uitzicht over de Amstel, de rivier waar recreanten zich in de zomer naar hartelust kunnen uitleven. Het geheel biedt plaats aan zo'n 450 bezoekers. Zij kun nen in het Grand Café ook een keuze maken uit verschillende lunch- en dinergerechten. Links van de ingang bevindt zich het Steakhouse, waar de bezoeker op zijn Amerikaans kan dineren. Dit gedeelte bevat zo'n zeventig zitplaatsen, voor een deel verhoogd aangebracht. Verschillende Amerikaanse inwoners uit de buurt van Uit hoorn hebben al enthousiast gereageerd op de komst van het Steakhouse. "Op hun ver zoek gaan wij hier waarschijn lijk ook een Amerikaans sala debuffet plaatsen. Maar uiter aard moeten we nog uitzoeken of onze Nederlandse gasten daar ook enthousiast over zijn", vertelt Jan. Aan de wanden han gen zwart/wit foto's, die in de toekomst zullen plaatsmaken voor wat meer doelgroepgerich- Het Grand Café is door de week geopend van 11.00 tot 01.00 uur en in het week einde tot 02.00 uur. Het Steakhouse opent van af 17.00 uur zijn deuren en is de hele week en in het weekeinde tot 01.00 uur geo pend. De keuken sluit om 23.00 uur 's avonds. Het Partycentrum en Het Keldertje zijn apart te boe ken. te decoraties. "Ook wat dat betreft moeten we even aftasten wat onze gasten precies willen", verklaart Jan. "Zo denken we er bijvoorbeeld over om op som mige avonden voor livemuziek te zorgen. Datzelfde geldt voor het Grand Café." Schommelend keldertje Behalve het Grand Café en het Steakhouse, bevat Het Recht huis ook een echt keldertje dat plaats biedt aan 25 personen. Het geheel bevindt zich direct, maar uiteraard inpandig op het water. Bij hoge waterstanden is de invloed van De Amstel direct merkbaar. Het Keldertje ligt dan veel hoger. "We hebben hier al enkele boekingen voor", vertelt Jan. "Sommigen zien deze kel der als een geschikte plek voor een intiem feest of als een gezel lige plek om voor het eten nog even een aperitiefje te nutti gen." Boven in het pand bevindt zich het zalencentrum, waar in totaal 150 mensen een bruiloft, ander feest of congres kunnen bijwonen. Het zalencentrum zal in een later stadium in het bijzijn van genodigden uit de zakenwereld worden geopend. V.l.n.r. Jan Meeder, Kees van Leeuwen en Han Nollen

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 21