In tegenstelling tot de vorige concerten waren alle acts van tevorenbekend. Ook was er één artiest minder dan de voor gaande jaren. Daardoor konden de gecontracteerde muzikanten meer nummers brengen. De muziek van de klassieke gitarist Manuel Barrueco deed het publiek zich wanen in zuidelij ke zonnige oorden. Zanger Paul Young zong zich bijna de longen uit het lijf tijdens de drie num mers die hij ten gehore bracht. Ook de hits van zangeres Belinda Carlisle kende het publiek uit het hoofd. De meest bijzondere muzikale combina tie was ongetwijfeld het optre den van de Amerikaanse rock band Toto met II Novecento. Stevige nummers als 'Africa' en 'I Won't Hold You Back' maak ten dat het publiek er flink op los danste. Het was de eerste keer dat een groep optrad tijdens een Heineken Night of the Proms. Als slotact brachten alle artiesten tezamen de Beatles klassieker 'Hey Jude'. Na enke le staande ovaties mochten de sterren van de vierde Heineken Night of the Proms van het publiek het podium verlaten. et Het publiek zong en danste met veel nummers mee de eerste tonen in. Vanuit het niets komt Miles met concert vleugel van onder het podium vandaan en begint aan zijn klas sieker 'Music' uit 1976. De piano, gitaar en zangpartijen van dat nummer neemt hij voor zijn rekening. Duizendpoot Miles zal na die avond steeds terugkomen als vaste gitarist in het orkest. De rest van de avond worden om en om klassiek en pop ten gehore gebracht. Binnen het bij zondere stuk 'La Sagrada Fami- lia' van Alan Parson worden de twee muzieksoorten zelfs in één song gecombineerd. II Novecento, het orkest van de twintigste eeuw, vertolkte licht klassieke stukken. Veel hiervan waren bekend bij het publiek, dat deze vol overgave meeklapte en neuriede. Het stuk 'Les Préludes' van F. Liszt leek door de korte en lage tonen grappig en deed denken aan een waggelend groot dier. Onder tussen werd tot verbazing van het publiek een levensgrote plastic olifant bovenin de are na opgeblazen. appening Belinda Carlisle Paul Young Gitaristen onder elkaar: Manuel Barrueco (zittend) en föhn Miles

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 17