"Ik zou best eens willen brouwen" "Vraag maar aan Paula, die weet het wel", is een veel gebmikte zin bij Stadsbrouwerij De Ridder uit Maastricht. Paula Resner, directiesecretaresse, is een wervelende duizendpoot en aanspreekpunt voor velen. Redenen genoeg dus om eens uit te zoeken wat deze goedlachse Maastrichtse beweegt. feKRI» tn K Maastricht MAASTRICHT- MAASTRICHT ass <vmo, "Als ik iets doe dan wil ik pro beren om het goed te doen", ver telt Paula Resner. "Sinds ik hier werk, heb ik diverse cursussen gevolgd. Zoals management assistent en NGPR-A. Deze kennis helpt mij mijn werk goed te doen." Bij haar sportieve pres taties probeert Resner eveneens het onderste uit de kan te krij gen: "Vorig jaar zocht men een paar deelnemers voor een bad- minton-toernooi. Toen ben ik gevraagd om mee te doen. Daar voor had ik echter nog nooit een wedstrijd gespeeld en ik kende niet eens de spelregels. Tot ieders, en zeker mijn verbazing, eindigde ik op de tweede plaats." "Inmiddels werk ik negen jaar bij De Ridder. Deze baan is erg afwisselend. Bovendien heb ik er in de loop der jaren flink wat taken bij gekregen. Ik beheer de personeelsgegevens, doe de in- en externe communicatie, beslis mee over sponsoring en coördineer evenementen en de brouwerij-ontvangsten. Verder heb ik hier veel te maken met ad hoe zaken." Het lijstje van Paula Sport of werkt Een combinatie alhoewel ik erg graag werk. Interne of externe communicatieI Interne Op de voor- of op de achtergrondI Achtergrond De Ridder pils of Wieckse Wittel Pils als ik moet kiezen. Meestal drink ik een 'half om', dat is een glas voor de helft gevuld met donker bier waarna de rest van het glas met pils wordt gevuld. iedereen doet. Zo kunnen we elkaar gemakkelijk helpen. Omdat bij deze brouwerij slechts veertig mensen werken, kan dat. We kennen elkaar heel goed. Ik heb het getroffen want ik vind mijn collega's geweldig." Buiten werktijd zet Paula zich net zo hard in voor de organisa tie als zij dat tijdens kantoortijd doet. De personeelsvereniging is voor haar een favoriete vrije tijdsbesteding. "Ik heb die ver eniging samen met twee col lega's opgericht. Regelmatig organiseren wij uitstapjes en personeelsfeesten. Bij het eerste jaarfeest heb ik een krant uit gegeven. Het blad heette 'De Ridder Roddel Reporter'. Daar in schreef ik over hobby's van collega's en interviewde ik hen over hun werk. Erg leuk om te doen maar het kostte wel veel tijd. Op die krant heb ik wel dui delijk vermeld dat het de eerste én de laatste uitgave was." Spelregels Gedurende de zomermaanden werd er twee keer per week bij De Ridder een rondleiding gege ven. Paula vertelt hierover: "Daarbij werkten we samen met de plaatselijke VW. Dat ging voortreffelijk." Dat is niet zo verwonderlijk aangezien ze na een toeristische opleiding een jaar bij de Maastrichtse VW heeft gewerkt. "Dat was een pro ject waarbij ik de kans kreeg om werkervaring op te doen. Daar na heb ik nog enkele maanden via het uitzendbureau als secre taresse bij verschillende bedrij ven gewerkt." Teamwork Paula wil graag alle facetten van het brouwproces leren kennen. "Het lijkt mij nuttig en interes sant om een keer in de produlc- tie mee te werken. Ik zou best eens, in een overall gekleed, wil len brouwen of bij de verpak kingsmachine willen helpen. Gewoon uit belangstelling voor de werkzaamheden van mijn collega's. Het bijzondere van werken bij De Ridder is het teamwork. In feite is iedereen overal inzetbaar. Er blijft nooit werk liggen omdat er iemand op vakantie of ziek is; dan valt er iemand anders in. Wij weten ook heel goed van elkaar wat M Paula Resner Een gedrevenheid zoals Paula die kent, moet wel onder con trole gehouden worden. Daar wordt voor gezorgd: "Mijn col lega's remmen mij op tijd af. Soms wil ik iets afmaken en race ik door. Dan lunch ik tus sen de bedrijven door." Bij De Ridder wordt ook aan eikaars welzijn gedacht. Vorig jaar had Paula met sporten haar enkel band gescheurd. Met als gevolg dat haar voet moest rusten en hoog liggen. Wim Vossen, hoofd Administratie, Planning en Controle, merkte dat zij eigen wijs door bleef lopen. Toen heeft hij haar, omwille van haar gezondheid, naar huis gestuurd.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 15