in Maastricht" "Het geeft mij een speciaal gevoel als ik 's morgens de sleutel in de deur van de brouwerij steek." "In Indonesië had mijn v ineens vijf bedienden rouw "lk ging naar Maastricht met een 'open mind belandde hij in Nederland als catering manager bij dezelfde organisatie. In ons land zette hij acht vestigingen van de Wimpy-hamburgerketen op. Drie jaar later maakte Van Dongen Tor man de overstap naar Unox, een doch termaatschappij van Unilever. Met deze schrede maakte hij de overgang van horeca naar marketing. Als pro ductmanager kreeg hij daar verpakte vleeswaren en salades onder zijn hoe de. "Dat was een inspirerende tijd. Ik heb toen veel cursussen kunnen vol gen en veel geleerd. Later werd mijn interesse gewekt door een adverten- tie in de krant, waarin stond dat Vru- mona een product manager Soft- drinks Horeca zocht. Dat was dé kans voor mij om mijn horeca- en marke ting kennis te combineren. De over stap van Unilever naar Heineken was geen moeilijke." Weldra doken de reiskriebels weer op. Na negen jaar in Nederland te hebben gewerkt, werd Van Dongen Torman uitgezonden naar Jakarta. Aldaar werd hij marketing/sales manager Softdrinks Indonesië: "Dat was een bijzondere tijd die een complete cul tuuromslag met zich meebracht. Zo is het daar gebruikelijk dat de secre taresse bij de manager op de kamer zit. Dat was wel even wennen. Maar rate Marketing in Amsterdam. Hij was er betrokken bij de marketing activiteiten van de partners in het Caraïbisch gebied en Zuid-Europa. Vervolgens verhuisde het hele gezin naar Curacao. "Ik voelde mij daar als een vis in het water. De export managersfunctie Caribean/Midden- Amerika is zeer operationeel. Er gebeuren constant onverwachte din gen en je moet goed weten om te gaan en samen te werken met je agenten om resultaten te bereiken." Na zeseneenhalf jaar Curacao wis selde Van Dongen Torman wederom van functie. Hij werd Regional Export Manager Afrika en werkte vanuit Nederland. Nauwelijks tweeëneen half jaar later werd hij gevraagd voor de functie van directeur van Stads- brouwerij De Ridder. Een internationale loopbaan is vol gens Van Dongen Torman alleen mogelijk met een flexibele partner: "Alle lof gaat uit naar mijn vrouw. Zij zorgde ervoor dat het gezinsleven op rolletjes liep. Zij heeft de bijzondere gave om ervoor te zorgen dat ons gezin zich snel ergens thuis voelt. Ilc pro beerde bij het aanvaarden van een teur van een bedrijf gelijk De Ridder bent, binnen een stad meteen een sociale positie hebt. Je wordt meteen bij allerlei activiteiten in de stad betrokken. Ilc ben naar Maastricht gegaan met een 'open mind' en ben bijzonder goed ontvangen. Ilc ben snel wegwijs gemaakt. En ook het werken nieuwe baan zoveel mogelijk reke ning te houden met de opleidingen van mijn kinderen. De emigraties slo ten steeds goed aan op de verande ringen van schooltypen die zij maalc- met het managementteam verloopt prima", zegt hij met tevredenheid. Zoals ook in zijn eerdere functies vindt hij het belangrijk dat het werk goed wordt afgeleverd. Bij het 'managen' kiest Van Dongen Torman kwaliteit boven kwantiteit. Boven dien verwacht hij dat mensen zich aan hun afspraken houden. "En dat een ieder wat hij doet, dat ook zo goed mogelijk doet. Een grapje, of op zijn tijd elkaar eens goed op de halc nemen, zorgt voor een gezellige en ontspan nen sfeer op het werk." Buitenleven In zijn vrije tijd moet bij Van Dongen Torman het luie zweet eruit. "Sinds ik weer in Nederland ben, mis ik het buitenleven zoals je dat bijvoorbeeld op Curacao kent. Daarom beoefen ilc hier buitensporten. Het is heerlijk om achter een bal aan te rennen, daarom doe ilc aan hockey. Maar ilc houd ook van andere sporten zoals tennis en golf. Zolang het maar buiten is." Bij het maken van een keuze voor een vakantiebestemming komt de reis lust weer terug. Het gezin Van Don gen Torman trok, toen ze op Curacao woonden, het liefst met de camper door de U.S. Nu zijn er, nu de familie is gesettled, volop plannen voor nieu we bestemmingen. "Maar voorlopig is daar nog geen tijd voor." niet alleen voor mij was alles heel anders. Ook voor ons gezinsleven. Ineens had mijn vrouw vijf bedienden. Toentertijd werd je bij dit soort stap pen minder begeleid dan nu." Voordat het gezin Van Dongen Torman geheel aan de Indonesische cultuur gewend was, vertrok het richting Italië. Daar wachtte Peter Van Dongen Torman een uitdaging bij Birra Dreher als mar- lceting-manager Horeca. Lof Na vier jaar zocht de familie weer de lage landen op. Van Dongen Torman was werkzaam op de afdeling Corpo- ten. Gelukkig wel, want de opleiding van mijn kinderen vind ilc erg belang rijk." 'Open mind' Sinds een paar weken woont de fami lie Van Dongen Torman nu in Maas tricht. "Het is heel bijzonder om direc teur van een brouwerij te zijn. Door de omvang van brouwerij De Ridder sta je dicht bij de mensen en ben je nauw betrokken bij wat er in het bedrijf omgaat. Het geeft me een spe ciaal gevoel als ilc 's morgens de sleu tel in de deur van de brouwerij steek. Het is opvallend dat je, zodra je direc-

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 5