"Bijzonder goed ontvang Peter van Dongen Torman reisde achttien jaar lang de gehele wereld over. Nu hoeft hij nauwelijks meer te reizen. Sinds juni is hij directeur van Stadsbrouwerij De Ridder. En dat bevalt hem uitstekend. "Door al dat verhuizen", vertelt Van Dongen Torman, "raak je een beetje je 'roots' kwijt; Je weet niet meer waar je thuis hoort. Na achttien jaar reizen, vind ik het prettig dat ik nu kan wonen en werken in dezelfde stad. Daarom ben ik ook van plan om voor lopig hier in Maastricht te blijven. Ik heb bovendien gemerkt dat er genoeg projecten zijn om aan te pakken bij De Ridder." De reislust zoals Van Dongen Tor man die voorheen kende, is hem met de paplepel ingegoten. Zijn ouders gingen graag naar het buitenland. In zijn jeugdherinneringen spelen vakan ties duidelijk een belangrijke rol: "Ik heb twee broers en een zus. Elk jaar gingen wij met z'n zessen op vakantie. Met zijn allen in een volgepropte auto, dat was dikke pret. Ilc heb een gelukkige en onbezorgde jeugd gehad." Na de middelbare school trok Peter van Dongen Torman alleen naar het buitenland en volgde hij de Hotel school in Oostenrijk. Nadat hij deze opleiding met succes had afgerond, wachtte in Nederland de militaire dienst. Hiema werd Van Dongen Tor man toegelaten tot de Hotelschool in Lausanne, Zwitserland voor een één- j arige administratieve/management opleiding. Overstap "Na mijn opleiding kon ik aan de slag als management- trainee bij Lyons Co in Londen. Dat is een hotel- en restaurantketen in Groot-Brittannië." Na anderhalf jaar werd Van Dongen Torman overgeplaatst naar Duitsland om daar te gaan werken op het hoofd kantoor van Wimpy, een dochter van Lyons Co, als assistent catering manager. In 1967, hij was toen 25 jaar,

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 4