Muziekfestivals grote publiektrekkers Veel toeschouwers bij 'natte' Memorial Flight Parkpop in het Zuiderpark met links The Scene A. Den Haag/Rotterdam Op zondag 21 augustus vond in Den Haag 's werelds grootste gratis popfestival plaats: Park pop. Bekende popgroepen als 2 Unlimited wisten vele poplief hebbers naar het Zuiderpark te krijgen. Op het laatste moment kon het geplande optreden van de Golden Earring niet door gaan. De zanger/gitarist van de band, George Kooymans, mocht vanwege een virus-infectie zijn stem niet gebruiken. In allerijl kon de organisatie de populaire band The Scene hiervoor in de plaats contracteren. Het publiek bij dit festival was heel divers. Iedereen genoot van de muziek en het mooie weer. Het door Amstel gesponsorde festival trok, verspreid over de dag, ongeveer 450.000 bezoe kers. Het was de eerste maal dat Amstel Parkpop sponsorde. Begin juli werd er voor een periode van drie jaar een spon sorcontract afgesloten. Eveneens in augustus was er in Rotterdam een groot muziek festijn. Van donderdag 25 tot en met zondag 28 augustus werd in Rotterdam het twaalf de Heineken Jazz Bluesfesti val gehouden. In maar liefst negentig cafés en restaurants in de stad waren live-optredens. De genres blues, cajun, zydeco, soul en dance waren dit jaar te beluisteren. De nadruk van het festival lag op de regu liere podia en cafés. Eveneens konden de bezoekers genieten van een uitgebreid openlucht programma van buitenpodia en streetparades. Arnhem Bijna elke Neder lander heeft wel eens de beroemde film 'Een brug te ver' gezien. Deze film gaat over de 'Slag om Arnhem', nu vijftig jaar geleden. Een deel van Neder land was toen al bevrijd, maar het lukte de geallieerden niet om vóór 1945 ook nog de rest van ons land te bevrijden omdat ze niet verder dan Arnhem kwa men. Op 11 september werd deze 'slag om Arnhem' herdacht met een Memorial Flight, die ondermeer door Heineken gesponsord werd. Ondanks het slechte weer waren ruim 75.000 toeschou wers naar de beroemde brug gekomen om de grote vliegshow te zien waarin zowel oud-strij ders als jonge piloten in actie kwamen. Ook dit keer landden er parachutisten bij de brug, waarmee de geschiedenis in beeld werd gebracht, 's Avonds konden bezoekers originele filmbeelden zien van de histo rische slag. Tot slot was er nog een speciaal buffet voor geno digden. Bij de achterpagina: Beeld van de bevrijding van Maastricht in 1944. Ter gelegenheid van de herdenking van het feit dat Maastricht vijftig jaar geleden is bevrijd van de Duitse bezetter, kwam Stadsbrouwerij De Ridder kortgeleden met een speciaal, een malig Bevrijdingsbier. Dit ondergistende, amberkleurige bier met een alcoholpercentage van 6,5 procent was gedurende de hele maand september zowel op fust als in fles te koop. Ook is er een speciaal glas gemaakt. Op 13 en 14 september was het precies vijftig jaar geleden dat de dertigste divisie van het Amerikaanse leger ('Old Hickory' genoemd) de Limburgse hoofdstad bevrijdde. Deze divisie landde in juni 1944 in Normandië. Via Frankrijk en België bereikte Old Hickory op 13 september de Maastrichtse wijk 'Wyck', waar De Ridder is gevestigd. De volgende dag werd de rest van Maastricht bevrijd en kon hier na vier jaar bezetting de Neder landse driekleur worden gehesen.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 31