Winst moeder en zoon Bakker 4175 gulden voor Jan Boskma Uitbreiding Brand vordert gestaag Hilversum Het golftoernooi Heineken Ouders - Kinderen is dit jaar gewonnen door moeder en zoon Bakker. De finale van het toernooi werd zondag 11 september gehouden op de baan van de Hilversumsche Golfclub. De clubrondes van dit toernooi gingen in april van dit jaar van 4 Moedei en zoon Bakker met de eerste prijs. Links Meint van Kuiken (IEB) start. De clubwinnaars streden in twee halve finales om een finaleplaats. Het Ouders-Kinde- ren Toernooi is al sinds jaren een zeer populair evenement onder de Nederlandse golfers. Alle bij de Nederlandse Golf Federatie aangesloten vereni gingen nemen deel aan dit toer nooi. Leuk detail is dat de winnaars van dit jaar respectie velijk de vrouw en de zoon zijn van Erik Bakker (Heineken Export). Zoeterwoude Jan Boskma van de afdeling Energie in Zoe terwoude heeft 4175 gulden ontvangen voor zijn idee met betrekking tot de bezuiniging op het flocgebruik. Flocculant wordt gebruikt bij het zuiveren van het afvalwater. Het slib wordt aan het afvalwater onttrokken door flocculant. Flocculant bindt het slib aan zich zodat het geperst en als een droge koek afgevoerd kan worden. Het water gaat dan gezuiverd retour. Jan Boskma kwam op het idee om de dose ring flocculant te verminderen. Uit onderzoek bleek dat met de helft van de dosering flocculant die de leverancier voorschrijft, hetzelfde resultaat bereikt kan worden. Het idee van Jan Boskma levert dus een flinke besparing op bij het gebruik van flocculant. De nieuwe bottelarij krijgt twee vullers, elk met een capaciteit van 42.000 flessen per uur. Voor het aanleggen van de kelder werd in verschillende fasen 3500 kubieke meter beton gestort. Deze kelder, die dienst gaat doen als verplichte opslag van bluswater in geval van brand, zal tevens brouw- en bedrijfswater bevatten. Voor de bouw is inmiddels een 32 meter hoge bouwkraan in bedrijf. M De nieuwbouw bij Brand Wijlre In Wijlre wordt sinds half april hard gewerkt aan de nieuwe bottelarij van de Brand Bierbrouwerij. De flessenloods en een gedeelte van de oude bot telarij zijn inmiddels gesloopt. Daarvoor in de plaats verrijst een nieuw gedeelte dat uit een kelder, een volgoedmagazijn en een bottelarij zal bestaan.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 30