Een etmaal lang zeilen Onlangs is op het IJsselmeer en de Waddenzee de dertigste 24-uurs Race voor ka j uitzeilj achten gehouden. De race werd gesponsord door Amstel en bestond uit een wedstrijd en een toertocht. Zowel als zeer geslaagd. de organisatoren als de deelnemers beschouwden het sportieve evenement naar keus starten in zestien Tijdens de race zeilde een schip mee met een ongewone beman ning; Een delegatie van onge veer twintig journalisten en een paar Heineken-medewerkers, was aangenomen als gastma- trozen onder begeleiding van Koos Woltjes en Meint van Kui ken van de afdeling In- en Exter ne Betrekkingen uit Zoeter- woude. Vanuit Medemblik vertrok de driemaster 'Frisius van Adel' voor de race tegen de klok. Ondanks de afgelegde negentig mijl en de enorme inzet van journalistiek Nederland, viel de driemaster niet in de prijzen. Het lukte niet om op tijd binnen te varen zodat de beman ning genoodzaakt werd om op motorkracht over te schakelen. De 'Frisius van Adel' diende namelijk vóór de andere sche pen in de haven van Medem blik te arriveren zodat de journalisten hun werk konden doen. Het resultaat van deze noodgreep was dat de jury het bonte gezelschap moest dis kwalificeren. De finish in Medemblik waar de finish was, stonden vele duizenden mensen de schepen op te wachten. Rakken Ondanks dat het evenement in de nazomer plaatsvond, stond er windkracht 5. De schepen waren in verschil lende klassen ingedeeld waarbij elke klasse zijn eigen winnaar kende. Deelnemers konden Aan beide tochten deden in totaal bijna achthonderd sche pen mee. Daarmee is de 24-uurs Race het grootste zeilevene- ment voor zeewaardige jachten in Nederland en één van de grootste in Europa. Tijdens de race moesten de deelnemers tus sen vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus zoveel mogelijk zee mijlen afleggen. De meeste sche pen finishten zaterdagavond tus sen zeven uur en kwart voor acht 's avonds. In Medemblik havens rond het IJsselmeer en de Waddenzee. Het was de bedoeling dat de schepen zich voortbewogen tussen een groot aantal van te voren vastgestel de banen tussen lichtboeien, de zogenaamde rakken. Elk rak mocht slechts tweemaal geva ren worden. Regionaal Bij velen staat de 24-uurs Race nog bekend als de 'Amstel' 24- uurs Race. Dit jaar is echter de naam Amstel uit het woord weggevallen. De reden hiervoor ligt in het feit dat de race een regionale uitstraling heeft. Nor maal gesproken zijn slechts lan delijk aangepakte evenementen naamsdragend. De sponsoring past dus niet meer binnen het landelijke sponsorbeleid van Amstel en wordt voortaan geregeld vanuit het regionale verkoopkantoor. deelnam aan de race Het gezelschap van persmensen en Heineken-medewerkers dat

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 27