Heineken Tarwebok goes USA Even voorstellen: Gatorade New York In september werd Heineken Tarwebok geïntro duceerd in de Verenigde Staten van Amerika. Dit seizoensbier zal overzee gedurende het na jaar verkrijgbaar zijn. Van Munching is na marktonder zoek overgegaan tot de intro ductie van dit typisch Neder lands produkt. Uit het onder zoek bleek namelijk dat Ame rikanen geïnteresseerd zijn in speciaal bieren, de zogenaamde microbrews. Verwacht wordt dat Heineken Tarwebok succesvol zal zijn op de Amerikaanse markt. Omdat het gaat om een seizoenspro- dukt, is het slechts mogelijk dit speciaal bier op een relatief kleine schaal te leveren. Door de grote belangstelling is het niet mogelijk Heineken Tar webok aan alle staten uit te le veren. Heineken T arwebok, dat overigens in de USA zijn eigen naam behoudt, wordt inmid dels in 28 staten verkocht. In de vorige Vers van 't Vat is al vermeld dat Vrumona per 1 januari 1995 Gatorade in haar pakket zal hebben. Inmiddels heeft de redactie illustratiema teriaal van deze isotone dorst- lesser ontvangen. Even voor stellen: zo ziet Gatorade eruit. Het succesverhaal van Gatora de begint in de jaren zestig in Florida. Samen met de stu denten aan wie hij college geeft ontwikkelt Dr. Robert Cade een drank die het vochtverlies van lichamelijke inspanning kan compenseren. Het football team van hun universiteit, de Florida Gators, probeert deze drank een tijd lang uit. Ze blijken er baat bij te hebben en noemen het al snel "Gators aid" (Gators hulp). Zo ontstaat de naam 'Gatorade'. De dorstlesser wordt plaatse lijk geïntroduceerd. Pas als de firma Quaker Oats het merk in 1983 overneemt, vindt de echte commerciële doorbraak plaats. Gatorade is wereldwijd nu leider binnen de markt van dorstlessers. Het is verkrijgbaar in 26 landen in vele smaken. In Nederland wordt Gatorade gele verd in twee smaken: citroen en sinaasappel. Vrumona neemt per 1 januari de distributie en verkoop van Gatorade in Neder land ter hand. Bovendien zullen de 33 cl blikjes worden afgevuld in Bunnik. De 50 cl flessen wor den kant-en-klaar aangeleverd bij Vrumona.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 25