fïen zaak voor iedereen ingeroepen. Aanspreekpunten zijn onder andere Paul van Bruggen van Proseco, Reinier Meyer, EDP-auditor en Jannes van der Wal, DIM. Zij komen op verzoek langs en geven, indien dat nodig is, advies. Zelf kunt u ook een bijdrage leveren. Hoe dat kan staat in een een twee maandelijkse nieuwsbrief voor het lijnmanagement. Daarin worden adviezen over informatiebeveiliging gegeven. In de verschillende uitgaven komen onderwerpen aan de orde zoals computervirussen, postbehandeling, kopiëren en het omgaan met pass words. terecht komt, kunnen de gevolgen groot zijn." Binnen organisaties wordt van alles beveiligd. Denk maar eens aan het gebouw, goederen en mensen. Infor matie beveiligen is een heel ander verhaal. Als de informatie op papier is vastgelegd, is het moeilijk contro leerbaar wie over welke informatie mag beschikken. Als de gegevens in een computer zitten, komt daar nog bij dat veel mensen over die infor matie kunnen beschikken. Goede informatiebeveiliging is mogelijk als rekening wordt gehouden met de vol gende twee punten: Allereerst kan een ieder opletten op zijn manier van werken. Daarna moet voortdurend afgewogen worden voor welke per soon het noodzakelijk is om over bepaalde informatie te beschikken. Advies Binnen Heineken Nederland is onlangs een platform met vertegen woordigers van Produktie, Commer cie en Staf opgezet. Dit platform gaat de informatiebeveiliging binnen de organisatie onder de loep nemen. Met eenvoudige middelen is veel te berei ken. Soms kan het nuttig zijn om iemand eens door een andere bril naar de omgang met informatie van een afdeling te laten kijken. Per afdeling kan de hulp van deskundigen worden De nieuwsbrief zal gedurende twee jaar lang worden uitgegeven. Van der Torren: "We moeten met zijn allen leren om zorgvuldiger met informa tie om te gaan. Dat kost veel tijd en vraagt bovendien om zorgvuldige begeleiding." Het is een goede zaak om je af te vragen hoe vertrouwelijk de informatie waarmee je werkt is

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 19