Sisi Beach Mania Italiaanse wielrenners op bezoek Bunnik/Zandvoort Tijdens het laatste weekend van augus tus was op het strand van Zand- voort de 'hotste' jeugd van Nederland te vinden. Zij hadden een kaart gewonnen voor de Sisi Beach Mania. Tijdens dit 24 uur durende zomerspektakel kregen de deelnemers volop de gelegenheid om zich uit te leven op het gebied van sport, muziek en futuristische com puterspelletjes. Mensen die de Sisi Beach Mania niet wilden missen, konden meedoen aan een prijsvraag. Zij moesten een origineel antwoord geven op de vraag: "Waarom ben jij hot genoeg om deel te nemen aan Sisi Beach Mania '94? De zestig winnaars mochten elk drie vrienden of vriendinnen meenemen. Bovendien kregen zij de beschikking over een eigen bungalow. Het program ma was echter zo spectaculair dat slechts een enkeling tijd in de bungalow doorbracht. Tijdens dit weekend vond ook de finale plaats van het tweede Nederlands Kampioenschap Beach Tennis. De nationale winnaars van het herendubbel A zijn Van Lottum en Peters. Janssen en Van den Hurk zijn de trotse winnaars van het dames- dubbel A. Gezien het aantal bezoekers van het toernooi is de populariteit van beach tennis groeiende. De organisator, de Stichting Beach Tennis Neder land, is dan ook van plan om naast de bestaande activiteiten een clubcompetitie op te zetten. Het beach tennis is een jonge sport en wordt zoals het woord al zegt, op het strand gespeeld. Het speelveld is klein, achttien meter lang en negen meter breed. Er wordt alleen door dub bels gespeeld. Het belangrijkste verschil met 'gewoon' tennis is dat de bal de grond niet mag raken. Ook de puntentelling wijkt af. Bij een stand van 40-40 kent men een zogenaamde 'sud- Sisi Beach Tennis op het A. Zandvoortse strand den death'. Een wedstrijd wordt gespeeld om twee gewonnen sets met in iedere set een tie-bre- ak op 5-5-; de eventuele derde set bestaat uit een zevenpunts tie break. Den Bosch Op vrijdag 19 augustus kreeg de 'Heinelcen Wieier Toer Club Alweerweg' uit Den Bosch sportief bezoek. Veertien renners, allen werk zaam in de Heineken brouwe rijen in Pedavena en Massafra uit Italië, waren door bedrijfs leider Herman Ubbink uitgeno digd op de brouwerij. De renners hadden de afstand tussen Den Bosch en Italië per fiets afgelegd. De laatste negen tig kilometer, vanaf het Lim burgse plaatsje Roggel, werden zij vergezeld door de leden van de Bossche H.W.T.C. Alweer weg. De heren Ubbink en Voer- mans (chef Ontvangsten Den Bosch) ontvingen de groep in de Cambrinuskelder van de brou werij. Nadat de sporters zich hadden opgefrist, volgde een rondleiding. De hoogstaande techniek en ver doorgevoerde automatisering maakten veel indruk op de Italianen. Op zaterdag maakten de Italia nen tezamen met H.W.T.C. Alweerweg een toertocht. Zo kregen de gasten de gelegenheid om een stukje Nederland te ont dekken. Op zondag bezocht de groep Amsterdam en is kort daarna vertrokken. Overigens koos de groep voor de terugreis voor andere vervoermiddelen dan de racefiets. Volgens bege leider en initiatiefnemer Harm Böhmermann beschouwden beide partijen het evenement als zeer geslaagd. Het was niet de eerste keer dat de wielren ners elkaar ontmoeten. In 1988 was H.W.T.C Alweerweg op uitnodiging op bezoek geweest bij de Italianen. Natuurlijk kon daarna een wederbezoek niet uitblijven. Amateur-wielrenners van Heineken Italië (in Buckler- tenue) bezochten H.W.T.C. Alweerweg in Den Bosch

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 14