Studenten strijden om Heineken Cup Heineken start dit collegejaar (1994/1995) met de 'Heineken Studenten Steden Cup'. Onder die noemer zullen teams van alle Nederlandse universiteitssteden gedurende een jaar strijden om de Heineken Cup. Kaartverkoop stormachtig De kaartverkoop van de Night of the Proms begon op 2 september. Hiervoor was een speciaal 06-telefoonnummer opengesteld. Door de grote belangstelling raakte de PTT-tele- fooncentrale voor 06-nummers, uitgezonderd die voor alarm nummers en autotelefoons, overbelast. Per kwartier belden gemiddeld tienduizend liefhebbers naar de 210 opengestelde lijnen. Zaterdagmorgen 3 september waren alle kaarten voor Ahoy' verkocht en maandagmiddag 5 september waren even eens alle plaatsen voor de Brabanthallen uitverkocht. De orga nisatie zal voor de volgende Night of the Proms een andere manier zoeken voor de kaartverkoop, zodat een soortgelijke stormloop op de kaartjes kan worden voorkomen. Ook de belangstelling onder de Heineken-medewerkers was groot. Hei- neken wil met de Night of the Proms-avonden zoveel mogelijk Nederlandse consumenten een plezier doen. Daarom kan het eigen personeel geen voorrang worden gegeven bij de kaartver koop. Mocht u geen kaartjes hebben en wilt u toch van de Heine- ken Night of the Proms genieten? Op donderdag 10 november wordt één van de concerten door Veronica uitgezonden om tien uur 's avonds op Nederland 2. John Miles, de man van de hit 'Music' A het orkest aan. De gemiddelde bezetting van II Novecento bedraagt zo'n dertig musici, allen van topklasse. Het orkest werd in 1991 opgericht en maak te sindsdien acht cd's en ver schillende opnamen voor radio, tv en film. Niet alledaags Het organiseren van een concert van formaat als de Heineken Night of the Proms is niet zo eenvoudig. Het is één van de grootste muzikale produkties van Nederland. In totaal werken achthonderd mensen aan dit evenement, waaronder een vol ledig symfonie-orkest en een koor van 120 personen. Het inrichten van de Brabanthallen neemt vier dagen in beslag. Dit komt omdat er onder andere een luxe tribune met 7000 zitplaatsen wordt gebouwd. Bovendien is combinatie klas- siek-pop niet alledaags en vraagt een goede voorbereiding. De dirigent, Groslot, is al vanaf augustus bezig met het schrij ven van de partituren. Toto, Paul Young en John Miles repe teren vooraf met het orkest. Dat zal gebeuren in nader te bepalen en zorgvuldig geselec teerde sportevenementen en toernooien. Per sportevene ment staat één sport centraal. Tot 23 september kon ieder bestaand of nieuw studenten sportevenement worden aan gemeld voor de Heineken Studenten Steden Cup. Voor beelden van deelnemende eve nementen zijn de Nederlandse Studenten Kampioenschappen Golf (14 oktober aanstaande) en de Heineken Roeivierkamp 18 en 19 maart 1995). Heineken stelt ondermeer als voorwaarde dat zo'n evenement door studenten zélf is georgani seerd. Ook moet er per toernooi een deelname zijn van minimaal zes teams uit verschillende univer siteitssteden. Op die manier kunnen de teams punten beha len voor de totaalscore van hun stad. Hoofdprijs De winnende universiteitsstad krijgt een hoofdprijs van 10.000 gulden. Het College van Bestuur van de zegevierende universiteit besteedt dit bedrag in overleg met de betrokken stu denten aan een sportvoorzie- ning van de universiteit. Daar naast wordt een wisseltrofee uitgereikt die een prominente plaats binnen de universiteit krijgt. Jaarlijks wordt ook nog het best georganiseerde sportevenement gekozen. Dit 'Best Organised Event' wordt automatisch toe gelaten tot de Heineken Stu denten Steden Cup van het vol gende jaar. De studenten die het organiseren krijgen een eenma lig sponsorbedrag van 10.000 gulden, dat ze in het sporteve nement moeten steken. Comité van aanbeveling Er is een comité van aanbeve ling samengesteld dat zal assi steren bij het opnemen van de meest prestigieuze evenemen ten in de Heineken Studenten Steden Cup. Het bestaat uit: J.H. van der Haar (Hoofd Indi viduele Begeleiding van het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Sportfede ratie), mw. A. Sontag (Hoofd Afdeling Studentensport van de Universiteit van Amsterdam), en de studerende sporters Jeroen Stevens (golf), Mare Delissen (hockey), Jessica Gal (judo), Nico Rienks (roeien), Carla Zijlstra (schaatsen), Yves Rum mer (rugby), Harald de Man (skiën) en Serge Kats (zeilen). Kortom, het collegejaar '94/'95 belooft een spannend sportjaar te worden!

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 13