Night of the Proms artiesten bekend Wat hebben de muzikale grootheden Toto, Paul Young, John Miles, en de gitarist Manuel Barrueco met elkaar gemeen? Tijdens de Heineken Night of the Proms gaan zij de muzikale uitdaging aan met II Novecento, het orkest van de twintigste eeuw onder leiding van Robert Groslot. Voor de vierde maal zullen klassiek en pop elkaar hier ontmoeten. Steve Lukather, de frontman van Toto A Manuel Barrueco speelt klassiek gitaar 'y Het muzikale festijn vindt plaats op donderdag 13 oktober in de Brabanthallen in Den Bosch en zaterdag 15 en zondag 16 oktober in Ahoy' in Rotter dam. De presentatie van het concert wordt verzorgd door de bekende discjockey Jeroen van Inkel. Inmiddels is het een publiek geheim dat tijdens de Heineken Night of the Proms een gerenommeerd artiest van eigen bodem een verrassings optreden zal verzorgen. Een der gelijke surprise zal dan ook dit jaar niet ontbreken. Melodieus Melodieuze rock, zo is het reper toire van Toto het best te omschrijven. Toto is bekend van stevige songs als de klas sieker 'Africa', maar ook van gevoelige ballades als 'Two Hearts'. In de vierjarige traditie van de Proms is Toto de eerste groep. Voorheen traden alleen solisten op met II Novecento. Vooral de mix van klassiek en rock zal tijdens het optreden van Toto voor een verrassende combinatie zorgen. Paul Young is door zijn nieuwe cd weer terug in de A belangstelling Soul De solo-carrière van zanger Paul Young begon in 1983 met de single 'Wherever I Lay My Hat'. Kort daarna volgde de nummer één hits 'Love of the Common People' en 'Come Back and Stay'. Het was duidelijk dat deze Engelse zanger met zijn opmer kelijke soulgeluid een blijver was. Zijn debuutalbum 'No Par- lez' stond wekenlang bovenaan de lijst van de meest verkochte platen. Sindsdien maakte Paul Young nog vijf albums en viel opmetdehits:'EveryTimeYou Go Away' en 'Senza Una Don na'. Klassiek gitaar Het werk van de klassieke gita rist Manuel Barrueco bestaat uit stukken die eikaars tegenpolen zijn. Hij speelt delen van klas sieke gitaarcomponisten zoals Villa Lobos, Brouwer, Rodrigo en Ponce maar ook voor piano geschreven werken van Mozart of Scarlatti die zijn bewerkt voor gitaar. Misschien wel juist daarom fascineert hij een steeds groter publiek. Met zijn eigen zinnige interpretatie van de klassieke muziek is Barrueco een bijzonderejrerschijning tij dens de Heineken Night of the Proms. Net zo karaktervol is II Nove cento, inmiddels het vaste orkest tijdens de Heineken Night of the Proms. Dit ensem ble brengt op een hedendaagse manier klassieke muziek uit de laatste drie eeuwen. Diri gent Robert Groslot voert

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 12