Overwerk vanwege mooi zomerweer Toen in juli vele Nederlanders verkoeling zochten vanwege de hoge temperaturen, draaiden onze brouwerijen en Vrumona op topcapaciteit. Door de aanhoudende hitte was de vraag naar bier en frisdrank aanzienlijk gestegen. Om aan deze vraag te voldoen is er flink overgewerkt. In Maastricht, bij Stadsbrouwe- rij De Ridder, moest een deel van de medewerkers hun ter- rasbezoek uitstellen. De vraag naar het frisse en fruitige wit bier 'Wieckse Witte' was enorm. Eenderde van het produktieper- soneel werkte over op zaterdag en de brouwerij draaide op maxi male capaciteit. am 3 anders 56288 Het Managementteam van Hei- neken Nederland B.V. heeft in een brief aan de medewerkers haar woord van dank uitge sproken voor het langdurig overwerk en de extra inzet. Daarbij werden de partners niet vergeten, omdat zij in deze drukke periode met geduld en begrip ondersteuning hebben geboden. "Dankzij het harde werken van onze mensen, hebben wij de klanten goed kunnen bevoorra den. Zonder al die extra inzet hadden wij dat niet gered", zegt bedrijfsleider Paul Hamers van de brouwerij in Zoeterwoude. "Iedereen heeft enthousiast meegeholpen, ondanks dat overwerk een aanslag pleegt op het levensritme en het gezins leven,- medewerkers offeren bij voorbeeld welverdiende vrije tijd op. In het bijzonder de mede werkers van de afdeling Ver pakken, Magazijnen en Intern Transport, de Interne- en Tech nische Dienst en het Centraal Magazijn hebben extra de han den uit de mouwen gestoken. In de praktijk betekende dit dat veel van deze medewerkers gemiddeld één dag per week overwerkten. Vanaf eind mei draaien we nu constant op vol le sterkte. Dat houden we vol tot eind november. Het over werken duurt tot 28 augustus en vanaf 1 september wordt er overgeschakeld op vijf ploegen diensten." In Den Bosch was het beeld niet veel anders. Ook onze brou werij daar kende een absolute topdrukte. Herman Ubbink, bedrijfsleider in Den Bosch: "Medewerkers van de afdelin gen Verpakken, Filtratie, Hel- derbierkelder, Magazijnen en Intern Transport hebben gedu rende de maanden juni en juli een extra dag per week gewerkt. Dit gebeurde merendeels op vrijwillige basis. Hier bleek op nieuw hoe hoog de inzet is van onze medewerkers." Vrumona en De Ridder Ook de produktieafdelingen van Vrumona hebben overgewerkt. De temperatuurstijging leidde tot een record-afzet. Produktie Manager Jos Oliemans: "In die zes weken was de afzet tien pro cent hoger dan in een gelijke periode in 1992, toen de hoogste zesweeltse afzet in de geschie denis van Vrumona werd gehaald. Dankzij de grote inzet van onze medewerkers zijn wij in staat geweest de klanten pro bleemloos te beleveren." gehele houd rhts kregen de staf rne loeter- an een e Export- Bossche ranspo't ier doot lamisch, ïaar wij namelik onderhe- van hoe rt daarc p i de paf i-

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3