7.375 gulden voor Henk van Amerongen Opnieuw beloning Hans de Vente Aanmoediging Beloning Den Bosch J.J.J. van Iersel (Verpakken) J.J.N. Kuipers (M.F.H.) Bunnik R.A.W. Versteegh Verpakken A. Agterberg (Garage) W.F.M. van Kouwen (Garage| A.P. van Oostrom (Mechanische Werkplaats) R. Overeem (Verpakken) A. Oosterman (Verpakken) A.P.W. Heming (Intern Transport) G.A. Peeters (Verpakken) A.F. Buyserd (Storingsdienst) S. Karso (Intern Transport) W.J.H. Suter (Verpakken) B.L. Binnekamp (Algemene Kantoorzaken) vulde flessen onbruikbaar. Een noodzakelijke kwaliteitscon trole leidde tot oponthoud. De oorzaak van de vertraging lag in een fout in het besturingspro ces. Samen met de program meur hebben we deze fout eruit- gehaald zodat nu ook de eerste afgevulde flessen goed zijn. Het omschakelen naar andere pro- dukten verloopt nu veel snel ler." Bunnik Een geldbesparing van zes ton op jaarbasis. Dat levert het idee op van Henk van Amerongen, groepsleider van de afdeling Verpakken van Vru- mona. Henk kreeg voor zijn idee een forse beloning van 7.375 gulden. Al enige tijd waren de opstartproblemen bij het vullen van de flessen een bron van ergernis voor Van Amerongen: "Bij het omschakelen naar een ander produkt bleef er rest- vloeistof in de vuiler achter. Daardoor waren de eerste afge- Henk van Amerongen voor de betreffende afvullijn Bunnik "Mijn collega's von den dat ik overdreef", vertelt Hans de Vente, van de afdeling Verpakken. De Vente zag dat een restje overgeschuimde vloeistof van de vulmachine in een putje wegsijpelde. "Het was maar een klein straaltje maar toch vond ik het zonde. Daarom heb ik er eens een emmer onder gezet en toen bleek dat het om een redelijke hoeveelheid vloei stof ging. Gemiddeld 0,35 pro cent op de totale produktie." Hans de Vente dacht daarbij onmiddellijk aan het Varkens- voerproject, waarbij overgelo pen vloeistof wordt opgevangen en verwerkt in varkensvoer. "Door de overgeschuimde vloei stof op te vangen en in de tanks van het Varkensvoerproject te laten lopen, gaat deze niet ver loren." De Vente heeft voor zijn idee een beloning gekregen van 5.500 gulden. Hans is inmiddels een vertrouwd gezicht in deze ideeënbusrubriek. Vorig jaar kreeg hij tweemaal een belo ning. In totaal heeft Hans de Vente een bedrag van 25.500 gulden voor zijn besparende ideeën ontvangen. Hans de Vente: "Toen ik er een emmer onder zette, bleek om welke hoeveelheid het ging.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 30