Jiménez wint Heineken Open Het Heineken-tenas werd druk bezocht wmmmmmmsmfi Heineken kijkt opnieuw terug op een geslaagd Heineken Open. Tijdens het toernooi wer den vele relaties ontvangen in de Heineken-hospitalityruimte in het luxe tentendorp. Opval lend was ook daar de populari teit van Lingen's Blond. De daar aanwezige voorraad van het nieuwe laag-alcoholische bier van de Heineken Brouwerijen was al snel op. Gelukkig kon tot genoegen van de gasten al snel weer een nieuwe voorraad worden geleverd. Goof Meijer, de voor dit evenement verant Winnaar Miguel Angel Jimenez De Spanjaard Miguel Angel Jiménez (30) is de winnaar van het Heineken Open 1994. Jimé nez eindigde met twee slagen voorsprong op de nummer twee, de Engelsman Clark. Nummer drie werd de Engels man Mitchell. Rolf Muntz (25) was de beste Nederlandse golfer. Hij behaalde uiteindelijk de 31ste plaats. Het Heineken Open werd dit jaar van 20 tot en met 24 juli in Hilversum gehouden. Onder prachtige weersomstandighe den kwamen op de baan van de Hilversumsche Golfclub vele topgolfers bij elkaar om te strij den om de hoogste eer: de eer ste plaats in het Internationale Open Kampioenschap van Nederland. Vooraf werden de Schot Colin Montgomerie (win naar van vorig jaar) en de jonge Zuidafrikaan Ernie Els als de grote kanshebbers getipt. Ze wonnen niet, maar stelden het publiek ook niet echt teleur. Montgomerie werd vierde, ter wijl Els op een gedeelde zeven de plaats eindigde. De winnaar van het Heineken Open 1994 bleef uiterlijk kalm onder zijn overwinning, maar sprak zijn blijdschap desge vraagd wel uit. "Ik had niet ver wacht hier zo goed te zullen spe len", zei Jiménez na afloop tegen de pers. Tijdens het een week eerder gehouden Britse Open, was hij namelijk niet door de voorrondes heengekomen. De goede vorm die hij in de toer nooien daarvóór had gedemon streerd was echter weer terug tijdens het Heineken Open. "Ik voel me in de zevende hemel", aldus de gelukkige winnaar na de prijsuitreiking. Pro Am-toernooi Op woensdag 20 juli vond, voor afgaand aan het toernooi om de Nederlandse titel, het Pro Am-toernooi plaats. Een golf- spel waaraan zowel profs als amateurs deelnemen. Voor de vrije tijd-spelers een geweldige belevenis, voor de professionals een manier om de baan te leren kennen. In totaal speelden 48 profs en 144 amateurs in teams, bijvoorbeeld de voet- De jonge topgolfer Ernie A Els en zijn ouders genoten van het Heineken Open baltrainers Leo Beenhakker en Guus Hiddink met de prof José Maria Olazabal. woordelijke marketing manager, over het Heineken Open: "Het wordt steeds beter, op alle fron ten! Bovendien heeft de samen werking met RTL er dit jaar voor gezorgd, dat golf en Hei neken vele uren live in de Nederlandse huiskamers te zien waren. Een grote stap voor waarts."

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 24