Endeavour en Yamaha winnen Heineken Trophy I Binnenkomst van de 'Heineken Southampton De New Zealand Endeavour van Grant Dalton en de Yamaha van Ross Field hebben gezegevierd in de 'Whitbread Round The World Race for the HeinekenTrophy'. De Nieuwzeelanders wonnen in het Maxi-klassement. De Yamaha was de nummer één in de Whitbread 60-klasse. De zeilwedstrijd ging 25 sep tember 1993 van start in Sout hampton en eindigde na 31.975 zeemijlen op 10 juni 1994 in die zelfde Engelse kustplaats. Tus sendoor werden de havens aan gedaan van Punta del Este (Uruguay), Fremantle (Austra lië), Auckland (Nieuw Zeeland), nogmaals Punta del Este en Fort Lauderdale (Verenigde Staten). Het door Heineken gesponsor de schip met enkel vrouwelij ke bemanningsleden kwam als laatste over de finish in Sout hampton. Roerbreuk en andere tegenslagen waren daarvan de oorzaak. Maar ondanks dat wis ten de dames toch beslag te leg gen op de achtste plaats in de Whitbread 60-klasse, waarvan het deelnemersveld bestond uit 10 schepen. Heineken's Inter national Sponsorship Manager Jan Beijerinck: "Heel veel men sen vonden dat een zeer bijzon dere prestatie. Dat bleek duide lijk toen de 'Heineken' de haven van Southampton binnen voer. Schipper Grant Dalton A (rechts), hier gefeliciteerd door Raad van Bestuur- voorzitter Vuursteen, kreeg de Heineken Trophy uit handen van de Engelse Prins Edward, Hertog van York Het was twee uur 's nachts, maar er stonden 5000 mensen op de kade om de zeilsters te ver welkomen!" Beijerinck meldt verder dat de wedstrijdleiding heeft besloten dat de volgende race (te varen in 1997 en 1998) alleen een Whitbread 60-klasse zal hebben. Zijn toelichting: "De schepen in de Maxi-klasse zijn groot, dus duur in aanschaf en onderhoud en je hebt er veel bemannings leden voor nodig. Vanwege de hoge kosten worden ze steeds minder interessant voor spon sors. Racen met Whitbread 60- schepen kost aanmerkelijk minder. Daarnaast wordt ver wacht dat de race met één klas se interessanter wordt en ook meer deelnemers zal trekken."

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 9