Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Monroe's American café aan de Havenweg 30 in het Brabantse Helmond. Monroe's American café is sinds de opening op 22 april een bekend begrip in Helmond. "Elk weekeinde zit het hier helemaal vol", vertelt eigenaar Roland Vlietstra trots. Vol betekent dan ook vol. Want het (huur)pand dat een vloeroppervlakte heeft van 450 m2 kan zo'n 350 men sen herbergen en heeft qua ruimte daardoor wel wat weg van een grand café. "We draai en nu honderd procent boven de begroting", aldus Roland. Commerciële activiteiten Roland en zijn vrouw Franka staan zelf niet altijd achter de bar. Zij houden zich zeer veel bezig met de commerciële activiteiten en het beleid rond Monroe's. Volgens Heineken- vertegenwoordiger Piet Dirks (kantoor Eindhoven) htm sterk ste kant. "Ze zitten vol goede ideeën. Monroe's is een thema café dat de nieuwste snufjes op horecagebied bevat. Wil je dat zo houden, dan zal je de markt moeten blijven verkennen." Roland en Franka willen dat ook graag, maar voorlopig zit ten ze nog even aan hun 'café' vast. "Het is zo druk hier dat ik nog niet ben toegekomen aan het uitvoeren van reeds op de plank liggende marketingplan nen. Maar ik hoop daar bin nenkort meer tijd voor te krij gen", aldus Roland. "Daarnaast hebben we ideeën voor allerlei activiteiten en muziekevene menten en zijn er ook plannen om Monroe's naar boven verder uit te breiden. Boven dit pand bevinden zich twee kantoor panden die wij net als de rest van dit pand huren. Die mimte willen we verbouwen tot een recreatie- of biljartzaal." Een rondleiding door het café maakt al snel duidelijk welke nieuwste 'snufjes' Monroe's kent: recht tegenover de ingang bevindt zich een inpandige Karaoke Show-studio. Daar kunnen bezoekers zich naar har telust uitleven en hun zang prestaties tegen betaling op de gevoelige film laten vastleggen. "Daar wordt heel veel gebruik van gemaakt", vertelt Franka. In een apart gedeelte naast de stu dio staat een echte 'Harley' (motor) als showmodel. T elevisieschermen Maar Monroe's biedt nog veel meer. Meteen na de grote groe ne Heineken-luifels begint een groot overdekt terras. Eenmaal binnen vallen de grote televi sieschermen op die, op het moment dat dit interview wordt gehouden, volop beelden van het WK tonen. "Normaal gesproken staat de muziekzen der MTV op", verklaart Franka. "Nu zijn we uiteraard in een oranjesfeer getooid. Bovendien komt het goed uit met ons the ma-café. Het WK speelt zich ten slotte ook in Amerika af." Naast de ingang bevindt zich de ruim opgezette bar met in het midden de voorkant van een jukebox. Daartegenover staat een echte cd-jukebox. De bar zelf heeft maar liefst acht tap punten met ondermeer Heine- ken, Kylian, De Koninck en Affligem. "Wij wilden daar ster ke merken voor hebben, van- Franka en Roland Vlietstra in Monroe's, een opvallende nieuwe horecagelegenheid in Helmond daar dat we vorig jaar ook met Heineken in gesprek zijn geraakt", vertelt Roland hier over. Piet Dirks voegt daar nog aan toe erg blij te zijn met het nieuwe punt, dat zich in de buurt van een collega-brouwerij bevindt. "Het punt was er al, de inrichtingsplannen waren er al en wij zorgden voor het dran kenpakket." Monroe's schenkt dan ook nagenoeg het hele pak ket van het Heineken-concern. Verder verkoopt het café een groot aantal Amerikaanse bie ren, waaronder Budweiser. "Maar ook die betrekt Monroe's via Heineken. Wij importeren ze namelijk via de Brouwketel", aldus Piet Dirks. Jukebox Het café kent honderd zitplaat sen. Links van de ingang is een verhoging aangebracht met een aantal stoelen rond lichtge kleurde ronde tafels. In een van de tafelbladen is een marmeren dambord ingebouwd. Rechts van de bar bevinden zich zes bil jarttafels, een dartmachine, een Amerikaanse benzinepomp en een boegbeeld van Marilyn Monroe, waar het café naar is vernoemd. Dat beeld staat in de 'diner', een eetgedeelte met ban ken en tafels uit de Verenigde Staten. "Ook dat is iets nieuws in de Nederlandse horeca", vertelt Roland niet zonder trots. "En typisch Amerikaans." Het zitje doet denken aan de Ameri kaanse serie 'Happy Days', dat zich voornamelijk in een eet café uit de jaren zestig afspeelt. In de diner kan van alles worden besteld. De zeer luxe uitge voerde menukaart toont onder meer de volgende gerechten: Tosti Ham/kaas, Monroe Burger met frites, spare ribs, Monroe's Mixed Grill en een Jumbo Ham burger. Daarnaast is er een apar te ijskaart met acht verschil lende soorten ijs. De keuken is tot 22.00 uur geopend. Dus ook de late bezoeker kan hier nog voor iets lekkers terecht. Monroe's is zeven dagen in de week geopend. Door-de- weeks van 12.00 uur 's middags tot middernacht. In het weekeind van 12.00 uur 's middags tot 01.00 uur 's nachts.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 29