Koningsmannen winnen Crossover Award Eerste plaats voor Heineken-peurbak Zoeterwoude Ook dit jaar deed een aantal Heineken-pro- duktiemedewerkers weer mee aan de 'Peurbakkentocht' door de grachten van Leiden. Hun schip 'Jurassic Leiden' won de eerste prijs. De Peurbakkentocht vormt elk jaar de traditionele opening van de Leidse Lakenfeesten. Het gaat bij de tocht niet om de snel heid maar om het uiterlijk van de peurbak. De boot van de Hei- neken-medewerkers was dit keer naar de laatste rage geheel uitgevoerd in de 'Jurassic Park'- stijl. Op en aan de boot waren diverse kleurige dinosaurussen bevestigd. In de boot stonden onze Heinelten-collega's Henk van Santen, Willem Meeuw, Ben Verberg en Jaap Boskeljon verkleed in tropenpakken. Jaap Boskeljon: "Samen met de ande re leden van de vereniging 'De Leidse Peurbak' kwamen we op het idee voor de 'Jurassic Leiden' en Fred Rosiëlle maakte het ontwerp. Vervolgens hebben we met elkaar drie maanden in onze vrije tijd aan de peurbak gewerkt en we zijn erg trots op het resultaat. Van de vier keer dat we nu meegedaan hebben, zijn we al drie keer eerste geworden." Crossover Award uit het opne men en uitbrengen van een cd. De Heineken Crossover Award is een concours voor musici die hun weg proberen te vinden tus sen pop en jazz. De aandacht gaat vooral uit naar muziekvor men zoals jazzdance, jazzrock en fusion. All the King's Men (overigens gesteund door een zangeres) kregen met hun naar hiphop neigende jazzdance- muziek de meeste punten van de jury. Deze bestond uit Micha el Peterson (EMI Music Hol land), Wil Steyling (Eurojazz), Wouter Turkenburg (Haags Conservatorium), John Oomkes (Haarlems Dagblad) en Carlo de Wijs (Candy Dulfer Band). De twee overige finalisten, Why Not?! en The Jazz Meteors, ein digden op een gedeelde tweede plaats. Beide groepen gingen naar huis met een geldprijs van 3000 gulden. De finale van de Heineken Crossover Award in de Melkweg vormde het sluitstuk van in totaal 7 muziekfeesten. Vooraf zijn vijf voorronden gehouden verspreid over Nederland en een halve finale op 27 mei tij dens het Heineken Jazztival in Apeldoorn. De peurbak 'Jurassic Leidenwerd 30 juni gedoopt door A de bedrijfsleider van de Zoeterwoudse brouwerij, Paul Hamers Amsterdam De groep All the King's Men heeft zondag 12 juni in de Melkweg in Amsterdam de tweede Heineken Crossover Award gewonnen. Ze kregen de prijs uit handen van Goof Meijer, product manager Spon soring en Evenementen Heine ken. Naast een trofee, bestaat de

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 28