sul eelsinformatiesysteem komstige gebruikers die zich in deze keuze konden vinden. De invoering werd vervolgens opge dragen aan een projectteam van, voor en door iedere gebruikers groep. Jan Biesheuvel hierover: "Het aardige van het hele pro ject is dat de opdracht weliswaar centraal is gegeven, maar de eindverantwoordelijkheid decentraal ligt bij alle PZ-dien- sten, stafdiensten en EFI-verte- genwoordigers. Iedereen die er mee te maken heeft kon en kan ook zelf over het nieuwe sys teem meebeslissen. Wat dat betreft kunnen we hier spreken over een echt 'mensen maken Heineken'- project." Meer informatie Uiteindelijk kozen alle pro jectteams gezamenlijk voor P/VIEW. Jan BiesheuveJ: "Dit standaardpakket is aangepast aan de wensen van degenen die er binnen Heineken mee moe ten werken. Die gebruikers zijn voornamelijk de PZ-diensten, administrateurs en de mede werkers van de salarisadmini stratie. Daarnaast heeft P/VIEW het voordeel dat het veel meer gegevens kan bevatten dan ons huidige informatiesysteem. Hierdoor kan voortaan ook de geschiedenis van iemands arbeidsverleden of opleidingen worden vastgelegd. Dat levert weer interessante management informatie op over ontwikke lingen binnen de onderneming." Maar er zit nog een voordeel aan het nieuwe pakket. Ad Ange- nent, personeelsadministratie Commercie en Stafdiensten Bier te Zoeterwoude en lid van een projectteam, hierover: "Tot nu toe draait onze personeels informatie op de computer van het externe bedrijf EDS in Rot terdam. De PZ-diensten zorgen voor de invoer van de juiste gegevens. Met de komst van P/VIEW verandert dat. Want P/VIEW draait straks volledig op eigen Heineken-computers. Deze verandering houdt een aanzienlijke besparing van de externe uitgaven in. Een bespa ring die vergelijkbaar is met de dagelijkse aanschaf van een goedkope pc!" door middel van bijvoorbeeld een bloemetje. Maar ook om de desbetreffende gegevens bij te werken. Een wijziging in de bur- gelijke staat kan immers een andere belastinggroep beteke nen en dat gegeven is belangrijk voor de Centrale Salaris Admi nistratie. Daarnaast is het voor het Heineken Pensioenfonds van groot belang te weten of een medewerker gehuwd of onge huwd is of dat hij of zij op basis van een samenlevingscontract een huishouden deeltAls ieder een tijdig zijn wijzigingen door geeft, kan PZ ervoor zorgen dat de gegevens in P/VIEW goed wor den bijgehouden." Dat laatste is iets waaraan alle gebruikers, maar ook de mede- Als een Heineken-medewerker trouwt, verhuist of een kind krijgt dan horen wij dat het liefst graag tijdig. In de eerste plaats omdat we daar graag de nodige aandacht aan besteden Jan Biesheuvel A. Controle gegevens P/VIEW moet in oktober de lucht in. Vóór die tijd krijgen alle medewerkers van Heine ken hun gegevens die in P/VIEW staan ter controle thuisge stuurd. Die gegevens worden de komende twee maanden door de PZ-diensten ingevoerd. "Door deze door de medewer kers te laten controleren zorgen we ervoor dat het systeem van fouten wordt geschoond", ver telt Ad Angenent. Daarna moet het systeem gaan draaien en is het de bedoeling de ge schoonde bestanden 'up to date' te houden." werkers van Heineken moeten werken. Babs de Leeuw, PZ- functionaris Export en oplei dingsfunctionaris Stafdiensten en Export in Amsterdam en tevens lid van een implemen tatieteam hierover: "Zoals altijd geldt dat een systeem met infor matie moet worden gevuld. PZ wil dat graag zo goed mogelijk doen, maar is wat de persoon lijke gegevens betreft voor een groot deel afhankelijk van de medewerkers.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 27