Heineken-medewerkers oranje gestrikt 25 jaar A. Vooistra 25 jaar J. Rol Grou A. Vooistra trad 27 mei 1969 als chauffeur in dienst bij Hergardens Handel Mij B.V., destijds gevestigd in Joure. Ter gelegenheid hiervan werd 3 juni in hotel Oostergoo te Grou een receptie gehouden. In het dorp zelf werd hier ook aandacht aan geschonken: overal hingen pos ters met de tekst 'Mensen maken Hergarden. Anne Vooi stra al 25 jaar'. Anne werd op de receptie begeleid door zijn bei de ouders. Hoofd horecagebied S. Zwanenburg sprak hem als eerste toe. Tijdens zijn nog rela tief korte aanwezigheid in Grou heeft Sjoerd Anne opgemerkt als een bijzonder man. Volgens hem is Anne uitzonderlijk klantgericht en vooral loyaal. Met een instelling van 'als ware het mijn eigen bedrijf' pakt Anne dagelijks zijn werk op. De heer Van Dorst ging aan de hand van enkele voorbeeldsituaties dieper in op de bijzondere band tussen 'mister Hergarden' en de drankenhandel. Dat Anne in februari 1986 werd benoemd tot groepsleider Expeditie was dan ook een logische bevestiging van zijn kwaliteiten. Na afloop van het feliciteren volgde nog een optreden van de 'Mini Kie- kers Welsrijp'. Alkmaar J. Rol trad 2 juni 1969 in dienst bij de toenmali ge drankenhandel Veen te Beverwijk. Op 1 juni 1975 kwam hij bij Heineken in vas te dienst in de functie van Maga zijnchef. Per 1 oktober 1980 werd Jan benoemd tot groeps leider Expeditie bij dranken handel Holland. Een functie die hij nog steeds bekleedt. Op nadrukkelijk verzoek werd Jan Hoofddorp Vlaggen, oranje voetballetjes, slingers en t-shirts. Een groot deel van de Neder landse bevolking het zijn oranje- hart spreken tijdens de Wereld kampioenschappen 1994 in Amerika. De Oranjeploeg van Nederland werd alom gesteund. De supporters waren uiteraard ook te vinden onder de Heine- ken-bevolking. Hoofddorp span de daarbij de kroon. Elke keer dat de Oranje-ploeg moest spe len trad het personeel daar aan in wit overhemd met bijpas sende oranjestrik. Dit alles onder het motto: 'Eigenlijk wil len we allemaal hetzelfde.' tijdens de jubileumreceptie niet toegesproken. De waarderende woorden van bedrijfsleider Jan Verlaan werden dan ook 'via' mevrouw Rol uitgesproken. Jan werd daarbij gekarakteriseerd als een ware representant van een 'kleinere familie-dranken- handel. Een voorbeeldige inzet gekoppeld aan dito betrokken heid. Na het korte officiële gedeelte feliciteerden de vele bezoekers, onder wie veel hore- carelaties, Jan en zijn vrouw met dit jubileum.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 25