Succesvol Handels Open Heineken Prijs voor Van der Pöl een dienstreis. De BGD kent immers de medische risico's en kan adviezen geven over vaccina ties die moeten worden gehaald en andere voorbereidingen die moeten worden getroffen om gezond terug te keren. Verder is Heineken lid van een databank met medische gegevens. Op die manier kan over elk gebied informatie worden ingewonnen over gezondheidsaspecten." Geen paniek Het Tropen Advies Centrum in Rotterdam verzorgde het twee de programma-onderdeel. "Zij zijn de tropen-specialisten bij uitstek. Zij kunnen daardoor goede tips geven om bijvoor beeld diarree en malaria te voor komen. En natuurlijk tips om eventueel opgelopen kwalen zo goed mogelijk te verhelpen. Hygiëne is heel belangrijk. Daarom gaven zij het advies goed op te letten met eten en drinken. Dat het niet verstan dig is van een koud buffet te eten, dat misschien al uren tevo ren is bereid. En dat het beter is een ongeopend flesje frisdrank te bestellen en dat zonder ijs te drinken, maar het flesje in beter in staat die risico's te ver mijden." Veiligheid Behalve gezondheid stond ook het onderwerp veiligheid op het programma. Plak geen grote Hei- nekensticker op een koffer en vermeld niet duidelijk zicht baar je naam op het kofferlabel. Reserveer in een groot hotel een kamer tussen de tweede en zesde verdieping. Geef nooit je kamer sleutel af. En bewaar zeker geen geld of waardevolle papieren in je kamer. Dat waren enkele van de adviezen waarmee Proseco de HTS'ers wijzer maakte. De toehoorders leerden ook dat Pro seco over een informatiecen trum beschikt in Katwijk. Dit kan dagelijks worden geraad pleegd over onder andere poli tieke ontwikkelingen en veili ge hotels in een bepaald gebied. Boertien Partners hield een lezing over cross culturele com municatie. Ofwel: hoe com municeer je het beste in een ander land, waar andere waar den en normen gelden dan wij gewend zijn. Rollenspellen maakten duidelijk dat in diver- il ig op reis ijsklontjes te zetten. Maar ook op het gebied van -zoals wij zeggen- 'enge' beesten hadden zij allerlei tips. Belangrijk is jezelf goed met kleding en goed schoeisel te beschermen tegen beten van insekten. Daarvoor zijn er allerlei mogelijkheden. Een overhemd met lange mou wen, met anti-insektenmiddel geïmpregneerde sokken en laar zen kunnen al veel ellende voor komen. Dan zijn er natuurlijk ook de slangen. Daar hoef je niet echt bang voor te zijn, want de meeste gaan vanzelf weg als je lawaai maakt. Paniek is niet nodig. De kans is immers groter dat je in het verkeer wat over komt, dan dat je overlijdt aan een slangebeet. Het was niet de bedoeling de mensen bang te maken. We hebben alleen laten zien wat er eventueel mis kan gaan en hoe je dat zou kunnen voorkomen. Doordat de men sen bewust worden gemaakt van mogelijke risico's, zijn zij se landen een andere manier van communiceren noodzakelijk is. Gebeurt dat niet op de juiste wij ze, dan worden niet alleen de beleefdheidsregels overtreden, maar is ook een voortzetting van het zakendoen vaak onmo gelijk geworden. Daarom kregen allen enkele waardevolle tips. Beter bewust "De informatie was zo uitge breid, dat voor veel HTS'ers echt een wereld openging. Voor de een waren de veiligheidstips nieuw, voor de ander de medi sche aspecten. De combinatie ervan heeft ertoe geleid dat eenieder zich in elk geval beter bewust is geworden van de risico's die je kunt lopen tijdens een dienstreis. En daardoor beter in staat is dergelijke om standigheden te mijden", voegt Cees Versluys toe. "Een gewaar schuwd mens telt tenslotte voor twee." 21 Hilversum Diverse van onze golfende handelsrelaties hebben 15 juni al kunnen kennismaken met de baan van de Hilversum- sche Golfclub, de locatie van het Heineken Open 1994. Dat kon tijdens het Heineken Handels Open. Present waren zakenre laties uit zowel de thuisver- bruik- als de horecamarkt. De geoefende deelnemers speelden een wedstrijd over 18 holes. Deze werd gewonnen door J.H.M. Palinkx van Maison v.d. Boer uit Veghel. De minder geoefende relaties namen deel aan een clinic, waarbij ze golfles kregen van topinstructeur Joost Hage en de 'teaching pro' van de Hilversumsche, de golfprofes- sional Martin Morby. De tweede prijs in het Handels Open-golftoernooi 1994 was voor mevrouw C. van Eerd, hier rechts op de foto. Zij kreeg haar prijs uit handen van hoofd Verkoop Thuisverbruik, mevrouw S. van Walsum (midden). Naast haar organisator M. van Kuiken (In- en Externe Betrekkingen) Arnhem Ruiter Henk van der Pol heeft tijdens het inter nationale concours hippique Champion Arnhem 1994 de Heineken Prijs gewonnen. De succesvolle springruiter kreeg de prijs uit handen van hoofd Horecagebied Gelderland/Over- ijssel, Dick Hageman. De Hei neken Prijs is de prijs voor de concourscategorie met hinder nissen van 1.45 meter. Deze werd zaterdag 25 juni verreden. Champion Arnhem werd gehou den op Papendal. Heineken was een van de sponsors van dit evenement.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 21