Nieuwe marsuniformen Heineken Fanfare CAVO a la carte in onderzoek Gistkuipen overkapt Zoeterwoude Tijdens de CAVO-onderhandelingen in 1993 is afgesproken de moge lijkheden te onderzoeken van flexibilisering van de arbeids voorwaarden bij Heineken. Via een a la carte-systeem van arbeidsvoorwaarden kunnen personeelsleden binnen bepaal de grenzen keuzen maken ten aanzien van (een deel van) hun arbeidsvoorwaardenpakket. Heineken heeft de KUB (Katho liek Universiteit Brabant) ver zocht een onderzoek te houden naar de wenselijkheid en de haalbaarheid van een CAVO a la carte. De KUB is inmiddels gestart met het onderzoek. Welke elementen voor flexibi lisering in aanmerking komen, hangt onder andere af van de beleidsdoelstellingen en de praktische uitvoerbaarheid. De organisatie, in dit geval Heine ken, moet marges en randvoor waarden opstellen waarbinnen het a la carte-systeem zal func tioneren. Met een a la carte-sys teem kan worden ingespeeld op individuele voorkeuren en behoeften ten aanzien van de arbeidsvoorwaarden. De indivi duele medewerker kan zelf bepalen of hij/zij gebruik wenst te maken van de mogelijkheden van het systeem. De KUB heeft in de eerste fase van het onderzoek een aantal CAVO-functionarissen bij Hei neken geïnterviewd. De resul taten van de interviews worden gebruikt om een enquête samen te stellen. Die wordt over enige tijd onder een groep CAVO- medewerkers gehouden. Wij houden u via Vers van 't Vat op de hoogte. Den Bosch Sinds eind mei zijn alle gistkuipen van de brou werij in Den Bosch overkapt. Dit project ging in februari 1992 van start met als doel de arbeids omstandigheden te verbeteren. Voorheen kon het koolzuurgas (C02), dat tijdens het vergisten vrijkomt, zich over de gehele werkruimte verspreiden. Door de overkapping kan dat niet meer. In plaats daarvan wordt de C02 via een verzamelleiding voor hergebruik naar de C02- opslagtanks bij de machineka mer vervoerd. Een ander voor deel van de overkapping is dat de gistkuipen automatisch gereinigd worden. Iets wat twee jaar terug nog geheel met de hand gebeurde. Ook is er door de overkapping een hoger volu me ontstaan. Per kuip wordt nu 950 in plaats van 850 hectoliter bier opgeslagen. Den Bosch De Heineken Fan fare heeft andere marsunifor men. De eerste die het in het nieuw gestoken korps officieel in ogenschouw mocht nemen was burgemeester Burgers van Den Bosch. De Heineken Fan fare bracht hem donderdag 2 juni een serenade voor het bor des van het stadhuis. Deze muzikale gebeurtenis werd bij gewoond door diverse collega's van onze Bossche Heineken brouwerij. De oude kostuums waren na zo'n 15 jaar aan vervanging toe. Dat was echter niet de enige reden voor het aanmeten van een nieuwe outfit. De fanfare viert dit jaar het 7e lustrum en zal in het najaar een muzikale en bierige reis maken naar Ier land. "Met de nieuwe marsuni formen kunnen we daar dan extra goed voor de dag komen", aldus secretaris Anne-Marie van Herpen. De Heineken Fanfare brengt een serenade aan de burgemeester van Den Bosch

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 6