Racen op Zandvoort Racen in een echte Formulewagen op Zandvoort. Dat bood Pepsi aan ruim vierhonderd pompshophouders die alle smaken van Pepsi in hun assortiment voeren. Vers van 't Vat nam 17 mei een kijkje op het race-circuit en maakte het volgende verslag. Het is wat regenachtig als vele pompstationhouders en hun introducées vroeg in de ochtend het circuit van Zandvoort berei ken. Het drukt de pret niet. Ze krijgen instructie van niemand minder dan ex-coureur Gijs van Lennep. Hij is tweevoudig win naar van de 24-uurs race van Le Mans. Gijs wijst de aanwezigen op de mogelijkheden en de onmogelijkheden van het auto rijden. Bochten nemen, slippen, alles komt daarbij aan bod. Helemaal achterin de zaal kij ken vertegenwoordigers Joop Sikosek en Ron Jansen ont spannen toe. Beide mannen zijn, in tegenstelling tot de rest van het publiek, in pak. "Achteraf niet zo slim hé", zegt Joop met een glimlach. "Maar we hebben andere kleren meegenomen voor als het racen begint. Want dat wil ik uiteraard niet mis sen." Ontspannen sfeer Joop is vertegenwoordiger in het gebied Groningen/Drenthe. Ron in Gelderland. "Wij zijn hier omdat veel van onze klanten voor vandaag zijn uitgenodigd", vertelt Ron. "Op deze manier kunnen wij in een ontspannen sfeer met onze klanten praten." Even later voegt ook vertegen woordigster Shirley de Vos zich bij het groepje. Zij is er helemaal klaar voor en zal zeker meedoen aan de race. Maar voor het zover is, krijgen de deelnemers eerst een cursus Slalomrijden, circuit verkennen en een slipcursus. En dat alles in de eigen auto. Aan het slalomrijden is meteen een wedstrijdje verbonden. Joop scoort daarbij hoog in zijn lea- se-Alpha. "Je maakt hier sneller bochten mee." De slipcursus gaat hem minder goed af. De ene keer gaat hij te langzaam, de tweede keer remt hij te snel. Begeleider Erik Post wijst hem op zijn fouten. "Je moet tegen het blokkeren aan remmen. Als je te hard remt, slip je door." Een van de klanten vindt het slippen zo leuk, dat hij nog eens extra op zijn rem trapt. De wagen draait een slag om en komt hard tot stilstand. "Dit is pas gaaf", meent hij. Formule-wagen Het echte avontuur begint ech ter pas 's middags, als de gasten van het Zandvoortse circuit zelf mogen rijden in een Formule (1600) racewagen. Het gaat hier om een kleiner type wagen, dat gebruikt wordt voor het oefe nen. De drie vertegenwoordi gers maken als eerste een ritje. Shirley de Vos voorop. Zij geniet er zichtbaar van. "Ik heb dit altijd al willen doen", bekent ze "Hardrijden vind ik heel erg leuk", roept ze nog, terwijl ze zich in de voorste wagen laat zakken. Joop en Ron hebben zich inmiddels omgekleed. In spij kerbroek en trui laten ze zich in het tweede en derde voertuig zakken. Even later rijden de bestuurders nog wat aarzelend achter de volgauto aan. Maar dat verandert al snel tijdens het tweede rondje. Het derde en vierde rondje gaat pas echt hard. "Ik heb de 130 kilometer ge haald", vertelt Shirley enthou siast. Een van de klanten, Wil Geerdink, haalt dat niet. Zij kan maar moeilijk bij het gaspedaal komen en krijgt door haar lang zame snelheid een eigen volg auto. "Ik had beter op kussens kunnen zitten. Nu moest ik zo'n eind naar beneden zakken, dat ik het wegdek nauwelijks meer zag. Maar 70 kilometer geeft toch ook een leuke indruk." Slalomcompetitie Niet alleen het Formule-rijden wordt door de deelnemers met enthousiasme ontvangen. Ook het meerijden in een sportscar, het slalom-competitierijden en het karten (racen in gemotori seerde skelters) vindt gretig aftrek. "Let u er bij het meerij den wel op, dat de chauffeur pas bij 50 kilometer voor de bocht gaat remmen", waarschuwt Erik Post nog voordat dit onder deel begint. Uiteraard wordt dat gedaan, maar niemand vindt het echt eng. "Dit vond ik nog het leukste", zegt Wil Geerdink. Haar man, zoon en zijzelf vin den de hele dag een leuke erva ring. Wils zoon wint nog een beker bij de kart- en slalom competitie. Lex Peters is de snelste op de slalom èn op de kartbaan. Hij mag de grote beker mee naar huis nemen. Zijn com mentaar: "Schitterend dat Pep- si zoiets organiseert. Ga zo door jongens." De groep van 17 mei

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 28