Bossche brouwerij wint Brewery of the Year Award De Bossche brouwerij heeft de Heineken Brewery of the Year Award 1993 gewonnen. Produktie- directeur Heineken Nederland H. de Goederen en de Bossche bedrijfsleider H. Ubbink ontvingen 27 mei de onderscheiding uit handen van K. Vuursteen, voorzitter van de Raad van Bestuur. Het initiatief voor deze prijs ontstond begin 1993. Het idee erachter was de brouwerijen waar Heineken bier wordt gebrouwen extra te stimuleren hun 'premium quality' in alle facetten uit te voeren. Voor de onlangs uitgereikte onder scheidingen is met name ge keken naar de kwaliteit en con tinuïteit van de procesvoering. Op deze manier werden negen tien verschillende brouwerijen bekeken die Heineken brou wen. Hieronder vallen ook brouwerijen waar Heineken in licentie wordt gebrouwen. Kwaliteitsbewustzijn Er is ook een onderscheiding voor de brouwerij die in één jaar de meeste vooruitgang heeft geboekt op het gebied van kwa liteitsbewustzijn en procesvoe ring. Dat was in 1993 de brou werij in Rio de Janeiro van Kaiser S.A. Dit is de Braziliaan se brouwerijgroep die in 1983 werd opgericht. Heineken heeft in deze groep een belang van 12%. Er wordt sinds 1990 Heineken bier gebrouwen. Eervolle vermeldingen waren er voor de brouwerij in Schiltig- heim van Brasseries Heineken (Frankrijk) en de Samlesbury brouwerij van Whitbread (Enge land). Whitbread brouwt Hei neken in licentie voor de Britse markt. Vertegenwoordigers van beide brouwerijen kregen een oorkonde uitgereikt. Jury awards De jury voor de awards staat onder leiding van de heren H. Coebergh en A. Ruys. Naast beide Raad van Bestuursleden hebben R. Overgaauw (Corpo rate Marketing Director) L. van Limburg Stirum (directeur HTS), Th. de Man (directeur Production Policy and Control) en R. Voorn (International Marketing Manager Heineken) zitting in de jury. De uitreiking van de Heineken Brewery of the Year Award. Deze is ontworpen door Tiffany's uit Londen en heeft de vorm van een gistpeer. Op de foto van links naar rechts de heren Vuursteen, De Goederen, Ubbink en Coebergh

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 26