Niet-actieven op pad In de maanden mei en juni vonden de jaarlijkse dagtochten plaats voor niet- actieven. Dagtochten die meer dan alleen een leuk dagje uit betekenen voor (vervroegd)gepensioneerden en medewerkers uit de Heineken Invaliditeits- regeling. Vooral ook kijkt iedereen uit naar de gelegenheid bij te kunnen praten met oud-collega's. Amsterdam en Vrumona het genot van een drankje, waren er zitjes en terrassen genoeg. Een diner-dansant be sloot tenslotte ook deze dag. Voor de oud-medewerkers uit het zuiden van het land stonden eind mei en begin juni tochten op het programma. Op 31 mei, 7, 8 en 9 juni waren de oud medewerkers van Den Bosch aan de beurt. De Limburgse niet- actieven gingen 1 juni met de bus mee. Zij gingen allen naar Landgoed Schaluinen in Baarle- Nassau/Hertog. Een prachtig gebied, dat zich ervoor leent er de gehele dag door te brengen. Vooral toonden de oud-mede- werkers veel belangstelling voor het kruisboogschieten, bowlen en midgetgolf. Maar ook werd menig jeu-de-boules balletje geworpen, terwijl bovendien wandelliefhebbers volop op het Landgoed aan hun trekken kwa men. Na een Vlaamse koffie tafel was er gelegenheid 'te smokkelen' in Baarle-Nassau. Dat wil zeggen, te winkelen in dit dorp. Een door muziek omlijst Gildemenu besloot de Bossche dagtochten. Dat oud medewerkers een dergelijke dagtocht zeer op prijs stellen, bleek uit de hartverwarmende reacties die de organisatoren na afloop kregen. "Voor veel men sen is het een dag, waarnaar ze Zo vertrokken op 9, 10 en 16 mei zo'n 750 oud-medewerkers van de Heineken- en Amstel Brouwerij uit Amsterdam van uit het Ontvangstgebouw aan de Stadhouderskade naar Maars- bergen. Daar wachtte hen koffie en gebak, waarna ieder de gelegenheid had de kaas- boerderij/-museum te bezoeken. Vervolgens stond een boottocht over de Lek op het programma. Hoewel het weer alle dagen redelijk was, was het helaas toch te koud aan dek te zitten, 's Middags voerden de bussen het gezelschap naar partycen trum Claus in Hoofddorp voor een gezellig diner-dansant. Op 17 mei werd hetzelfde pro gramma afgewerkt. Toen ston den echter oud-medewerkers van Vrumona in de hoofdrol. 19 mei stapten oud-medewer kers uit het noorden van het land, en voor het grootste deel van de gedistilleerdvestigingen in Hattem en Leeuwarden, in de bus. Zij reden eerst naar Emmen voor een bezoek aan het Noor der Dierenpark. Na de lunch reden de bussen opnieuw voor om het gezelschap naar Slagha ren te brengen. In De Bonte Wever konden de gasten op diverse manieren de middag doorbrengen. Bowlend, kege lend of midget-golfend. En voor wie liever wilde bijpraten onder

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 22