Een nieuw vaatje aangeslagen In deze rubriek belichten wij nieuwe of vernieuwde horecabedrijven waar één of meer van onze biermerken worden geserveerd. Deze maand aandacht voor Café De Hopkamer, Kerkstraat 2 in Voorburg. Café De Hopkamer werd hal verwege december vorig jaar geopend. De betrokken Heine- ken Nederland-vertegenwoor diger, Wim de Goey, noemt Café De Hopkamer 'een café zoals een café moet zijn', als je het bekijkt met nostalgische gevoelens. De Hopkamer is een echte bruine kroeg in oude stijl. Jules Rijsdijk en Bettine Wou ters zijn de eigenaars van Café De Hopkamer. Om de hoek in de Herenstraat bevindt zich Restaurant/Croissanterie Jules, eveneens eigendom van Jules en Bettine. De twee horecage legenheden grenzen aan de ach terkant aan elkaar waardoor het personeel over en weer kan Het inteneui van A. De Hopkamer in Voorburg Samen met Henk Louer van het Heineken Bouwadviesbureau hebben we ideeën ontwikkeld en daar is De Hopkamer uit voortgekomen. We zijn erg tevreden over dit resultaat. De Hopkamer wordt druk bezocht, dus het loopt allemaal prima. We kunnen concluderen dat er in Voorburg duidelijk vraag was naar een echt bruin café." Bier op tap Het nieuwe café heeft Amstel, Wieckse Witte en De Koninck op tap en verkoopt verder diver se bieren op fles, zoals Amstel 1870 en Kylian. De Hopkamer richt zich op een volwassen publiek tussen de dertig en vijf tig jaar. De muziek heeft dan ook niet de overhand zodat je er rustig met elkaar kunt praten. "Overdag kunnen de bezoekers in De Hopkamer ook een keu ze maken uit de gerechten van de kaart van Restaurant/Crois santerie Jules. De gerechten variëren van een eenvoudig broodje tot een uitgebreide war me maaltijd, 's Avonds wordt er bewust geen eten geserveerd", aldus Jules Rijsdijk. Openingstijden Café De Hopkamer is op zondag geopendvan 16.00 tot21.00uur, op maandag van 16.00 tot 23.00 uur en op dinsdag en woensdag van 08.00 tot 24.00 uur. Op don derdag, vrijdag en zaterdag kun nen bezoekers van 08.00 tot 0100 uur bij Café De Hopkamer terecht. De eigenaars van Café De Hopkamer: Bettine Wouters en Juul Rijsdijk Echt café Eigenaar Jules over De Hopka mer: "De meeste bars in het oude centrum van Voorburg zijn inmiddels voor de helft een res taurant. Wij vonden dus dat het tijd werd om hier een echt café te beginnen. De Hopkamer is gevestigd in een oud en klein pand en daarom kozen we voor een café in oude bruine stijl.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 20