Ook kleinste bar Japan schenkt Heineken Vogelrijk Zoeterwoude Vrumona-colleea bij WK Tokio De heer H.F.M. Coe- bergh (Raad van Bestuur) heeft kortgeleden in Tokio het start sein gegeven voor een zeer opvallende nieuwe Japanse horeca-gelegenheid. Hij deed dat in aanwezigheid van onder anderen zijn Raad van Bestuur- collega A. Ruijs. Coebergh zei in zijn toespraak dat hij nog nooit zo'n kleine bar had geopend. De kleine Heineken-locatie, 'Chin- Chin Densha' genaamd, heeft plaats voor niet meer dan tien gasten. Het is gevestigd aan een van de drukste straten van Rop- pongi, het bekendste uitgaans centrum van Tokio. Opvallend ook is de vormgeving van het pandje: een treintje met daar op een grote Heineken-export- fles. Heineken Japan heeft er een aandachttrekkend verkoop punt bij. Heeft u haar ook gezien? De kleine scholekster op parkeer plaats PI in Zoeterwoude? Zij bewaakte trouw haar nest met eieren dat zij midden op deze parkeerplaats had gemaakt. Het lawaai van auto's hinderde haar niet, maar o wee als iemand in de buurt kwam van haar nestje. Collega en vogelliefhebber Aat Bender uit Zoeterwoude zag dit tafereeltje en nam contact op met de redactie. Volgens hem hebben veel vogels op het ter rein van Heineken Zoeterwou de een geschikte broedlocatie gevonden. Zo signaleerde hij een aantal Nijlganzen en zag hij tot zijn verbazing ook een gezin Brandganzen aan de waterkant. "Deze laatste vogels horen hier eigenlijk helemaal niet meer te zijn. Zij hebben hun broedge bied in het hoge noorden." Zou het slechte mei-weer dan toch nog ergens goed voor zijn geweest? De scholekster op PI Bunnik In december ging in huize Grosze Nipper de tele foon. Het was bondsarts Frits Kessel. Of Ko Grosze Nipper, al jarenlang sportmasseur bij de hoofdstedelijke voetbalclub AFC, de Oranje ploeg wilde masseren in de voorbereiding op en tijdens de Wereldkampioen schappen voetbal in de Ver enigde Staten. "Ik had dat echt nooit verwacht. Twee jaar gele den had ik al het verzoek gehad stand-by te zijn voor het geval ik nodig mocht zijn in Zweden. Dat heb ik ook gedaan, maar ik heb nooit meer iets gehoord. En dan nu ineens dit verzoek...Ilc vond het geweldig. Ilc mocht er alleen heel lang geen rucht baarheid aan geven, omdat er in de aanloop naar zo'n evenement nog veel kan veranderen." Op A Collega Ko Grosze Nipper in actie bij Oranje zijn werk ondervond Ko niet al te veel problemen. Zijn baas Charles Corver was jarenlang zelf bij de voetbalsport betrok ken als internationaal scheids rechter. En zo nam de Vrumo- na thuisverbruikvertegenwoor- diger al zijn vrije dagen op om eerst in Noordwijk de kostbare benen van ons nationale elftal in topvorm te brengen. "Het was er fantastisch", zegt hij, daags voordat de hele ploeg naar de V.S. vertrekt. "Echt een open baring voor me. Ik kwam er natuurlijk nieuw binnen, maar ilc ben heel goed opgevangen. Ik heb een goed contact met de medische staf en met de jon gens. We vormen een fijn team met elkaar. We gaan ervoor. En we hopen natuurlijk niet eerder terug te komen dan 19 juli met die grote cup in onze handen..." Na afloop van de WK zullen we meer berichten over Ko's bele venissen.

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 14