Feestelijke opening tentoonstelling BIER! De heer A.H. Heineken opende 9 juni de tentoonstelling BIER! in het Amsterdams Historisch Museum. Heineken is de hoofdsponsor van deze expositie over de biergeschiedenis. De heer A.H. Heineken in gesprek met mevrouw P. Kruseman (directeur Amsterdams Historisch Museum) De tentoonstelling is tot en met 4 september in het museum te zien. De bezoeker kan hier ken nismaken met de lange geschie denis van Hollandse bieren en hun brouwers. Met name de 17e eeuw staat hierbij centraal. Toen was het bier dé volks drank. Vele mensen dronken het. Deze situatie leidde vaak tot vrolijke taferelen, die schil ders inspireerden tot prachtige kunstwerken. Vandaar dat op de tentoonstelling BIER! veel van dit soort schilderijen zijn te stokoude Amsterdamse drink liederen die in de 17e eeuw waren te horen: Straat- en her- bergliedjes die meestal handel- zien. In speciale hokjes schallen den over drank en vrouwen. Heineken-geschiedenis Uiteraard is er ook het nodige van en over Heineken op de tentoonstelling te vinden. Zo wordt de geschiedenis van Amsterdams bekendste brou werij uiteengezet. Verder toont de expositie de technische ont wikkeling die binnen brouwe rijen plaatsvond. En in vitrines zijn diverse bierpullen- en krui ken te zien van glas, zilver, aar dewerk en ivoor die vroeger dienst deden bij het drinken van bier. Wie na dit alles dorst heeft gekregen kan op de binnen plaats van het museum terecht. Daar staat een grote koper kleurige ketel, die als Heineken- bar is ingericht. De dorstige BIER!-bezoeker lean hier ver schillende bieren kiezen uit het Heineken-assortiment. De heer Heineken signeerde tijdens de opening drie catalogi van de tentoonstelling BIER!. Deze zullen t.z.t. door het museum worden verloot

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 13