Staking beëindigd Vuursteen maakt kennis met Heineken in Afrika Medio maart bezocht Karei Vuursteen, voorzitter van de Raad van Bestuur, enkele Afrikaanse werkmaatschappijen. Hij deed dit om nader kennis te maken met het continent en om het personeel duidelijk te maken dat Afrika zeer belangrijk is voor Heineken. Onze brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude zijn weer volop in produktie. Donderdag 28 april besloten de FNV-leden in Den Bosch en Zoeterwoude het werk weer te hervatten. Beide brouwerijen draaien op maxi mum capaciteit om zo snel mogelijk de voorraden weer op peil te krijgen. Alle medewerkers staan weer schouder aan schouder om aan de vraag van onze klanten te kunnen voldoen. Directie en bedrijfsleiding spreken hun waardering uit voor de enorme inzet die iedereen op dit moment betoont. Sanders 456288 gehele nhoud de stuf Zoeter Volgens coördinerend directeur jaren in Afrika aanwezig is, a: heet n ,e ;omenc e Amste) ver meel Homé heeft het bezoek aan Zaï re, Kongo Brazzaville en Rwan da een grote impact gehad op het personeel van de brouwerij en. "De heer Vuursteen gaf aan dat Heineken al vele tientallen onder soms heel moeilijke omstandigheden. Maar dank zij die ervaring zijn we in staat gebleken problemen op te lossen." Feeling Tweede reden voor de heer Vuursteen om Afrika te bezoe ken, was het krijgen van feeling met het continent, dat hij nooit eerder had bezocht. De heer Vuursteen toonde zich onder de indruk van enerzijds de moge lijkheden, maar anderzijds de problemen waarmee de diverse landen te maken hebben en de moeilijke omstandigheden waaronder de brouwerijen moe ten werken. De heer Vuursteen bezocht in gezelschap van zijn vrouw en de heer Homé de brouwerijen in Kinshasa en Bukavu (Zaïre), de brouwerij in Brazzaville (Kongo Brazzaville) en de brouwerij in Gisengyi (Rwanda). Helaas kon De heer Vuursteen tijdens een toespraak in Zaïre. Naast hem fean-Francois van Boxmeer, administrateur delegué aldaar vanwege het strakke tijdschema een bezoek aan Burundi niet in het programma worden op genomen. Blijven Na de politieke problemen in Zaïre, Kongo Brazzaville en Burundi in 1993, ontstonden enorme gewelddadigheden in Rwanda, waarbij honderddui zenden Rwandezen omkwamen. De burgeroorlog ontmoedigt de heer Homé niet in zijn overtui ging dat Heineken in Afrika moet blijven, ondanks alle pro-

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 3