Zeven medewerkers uit de produktie en van de bewaking van Vrumona helpen wekelijks de afdeling Sales Operations om de schappen in winkels zo goed mogelijk in te delen. A. Robbie Vredenbiegt (links) en een bedrijfsleider van een supermarkt bekijken het schappenplan Een goed ingedeeld schap oogt niet alleen fraai, maar levert de winkelier ook een goed rende ment op. Hiervoor worden bij de afdeling Sales Technology zogenoemde schappenplannen gemaakt. De afdeling Sales Ope rations Spacemanagement krijgt zoveel aanvragen vanuit de markt om een schapindeling te verzorgen dat het ondoenlijk is de thuisverbruikvertegen- woordigers al dit werk te laten doen." Toch wilden we niet te vaak 'nee' zeggen. Dan zouden we minder goede service bieden dan onze concurrenten. Daar om is het idee ontstaan te bezien of we misschien ook eigen medewerkers uit de pro duktie zouden kunnen inscha kelen bij de schapindeling in winkels", vertelt Sales Opera tions Manager Charles Corver. Voordelen In januari 1993 ging een proef van start met vier medewer kers. De proef bleek al snel suc cesvol. Inmiddels is een team van acht 'merchandisers' regel matig op de winkelvloer actief. Eén van hen werkt eigenlijk in de Bewaking en zes zijn afkom stig van de afdeling Verpakken. Verder is één merchandiser een externe medewerker. Willem Baaiman, tot voor kort chef Verpakken, was nauw betrokken bij de proef. "We heb ben de voordelen en nadelen op een rij gezet. Het enige nadeel is dat wij regelmatig twee men sen missen. Omdat het niet altijd mogelijk is iemand in te huren voor één of twee dagen, moet dit probleem heel vaak binnen de bestaande bezetting worden opgelost. Dat maakt het voor de wachtchefs wel eens moeilijk bij het maken van de planning. Maar het wordt vrij soepel opgelost. Ik heb nog nie mand horen mopperen over de afwezigheid van zijn collega's. Natuurlijk speelt daarbij mee dat voor het merchandisen een periode van twee jaar is afge sproken. Het gaat dus om een tijdelijke vervanging per per soon. Daarna krijgt iemand anders de kans. Verder zijn er alleen maar voordelen. Het geeft de medewerkers meer functie- Produktiemedewerkers op

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 28