Charles Corver geridderd Sales Operations Manager Vrumona Charles Corver kreeg vorige maand voor zijn verdiensten op velerlei gebied een koninklijke onderscheiding. Corver werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het is donderdag 21 april. Tij dens een interview met Char les Corver voor een artikel in Vers van 't Vat over merchan disers bij Vrumona gaat de tele foon. Het is een wethouder van de gemeente Leidschendam. Hij dringt er bij Corver op aan toch vooral om 13.00 uur op het gemeentehuis te komen van wege een dringende vergade ring. Corver zegt toe en het interview gaat verder. Enige tijd later gaat opnieuw de telefoon. Een vertegenwoordiger van de gemeente. Ook hij belt over de vergadering in het gemeente huis. En als dan ook nog eens een vertegenwoordiger van Vru mona belt dat Corver ervoor moet zorgen dat hij om 16.00 uur terug is bij Vrumona, komt er bij Corver een vermoeden op. Hij haalt nogmaals de brief uit zijn zak, die hij de vorige avond heeft ontvangen. Daarin ver zoekt de burgemeester van Leidschendam fractievoorzit ters voor een dringende verga dering naar het gemeentehuis te komen. Een vergadering waar bij Charles Corver in zijn hoe danigheid als fractievoorzitter van de WD niet mag ontbre ken. "Omdat ik met jullie een afspraak had, heb ik vanmorgen afgebeld. Ik heb gezegd dat ze die vergadering maar 's avonds moeten houden. En dat anders mijn vice-fractievoorzitter wel zal komen. Maar nu ze een paar keer bellen om te zeggen dat ik zelf moet komen, gaat er bij mij een lichtje op. Ze zijn vast iets van plan. Ze zullen mij toch niet een onderscheiding willen geven? Je hoort weieens meer over mensen die daarvoor naar een gemeentehuis worden ge lokt..." Voor Charles Corver vallen enkele puzzelstukjes langzaam op hun plaats. Het feit dat zijn vrouw deze dag zijn donkere kostuum had klaar- gehangen. En de opmerking die iemand bij Vrumona ontglipte dat het voor hem een heuglijke dag zou worden... Topscheidsrechter... Corvers vermoedens blijken juist. In de grote raadzaal van het gemeentehuis, waar voor de gelegenheid niet alleen zijn familie maar ook alle vertegen woordigers met hun echtgeno tes en vrienden uit de voetbal wereld en de politiek aanwezig zijn, wordt hij geridderd. Corver ontvangt de hoge koninklijke onderscheiding met name van wege zijn verdiensten als inter nationaal topscheidsrechter. Hij had de arbitraire leiding in circa achthonderd voetbal wedstrijden. Daaronder waren wedstrijden op Europese - en wereldkampioenschappen, Europacupfinales en een finale voor de wereldbeker. Charles Corver, die al ruim dertig jaar KNVB-official is, is ook lid van de tuchtcommissie van de KNVB. Toen hij zijn actieve scheidsrechterscarrière elf jaar geleden afsloot, viel dat vrijwel samen met zijn verhuizing naar een andere woonplaats. Door een misverstand is hem daarom indertijd geen onderscheiding toegekend. Het feit dat de 58-jarige Corver op 1 april jongstleden veertig jaar in dienst was bij Heineken Nederlands Beheer, vormde echter een mooie gelegenheid de ridder orde alsnog aan te vragen, zo meenden zijn vertegenwoordi gers. Bovendien is hij al zestien jaar in de gemeentepolitiek actief als raadslid en fractie voorzitter. "Het heeft me ontzettend veel gedaan", vertelt Corver achter af. "Het is wel gebruikelijk dat mensen die grote verdiensten hebben geleverd voor de sport, worden onderscheiden. Maar dat dit door mijn vertegen woordigers is aangevraagd, vind ik geweldig. Het is toch leuker als je eigen mensen, aan wie je al jarenlang leiding geeft, zoiets voor je regelen dan dat het wordt gedaan als een soort stan daardprocedure, omdat het erbij hoort. Dat ik zo'n hóge onder scheiding heb gekregen, had ik nooit verwacht. En de manier waarop ze alles hebben gere geld... Later op de middag was er nog een bijeenkomst bij Vru mona waarvoor ze honderdvijf tig uitnodigingen hadden ver zonden. Er waren wethouders, bekende scheidsrechters, leden van de voetbalvereniging waar van ik al vijftig jaar lid ben, chefs en collega's. Het was geweldig. Ik ben zó trots op de mensen die dit hebben geregeld!" Mister Vrumona Charles Corver is niet alleen de sport lange tijd trouw gebleven. Al veertig jaar werkt hij bij Vru mona. Hij werd indertijd bij N.V. Calypso aangenomen als boekhouder. Toen er een verte genwoordiger ziek werd, werd de jonge Charles gevraagd klan ten te bezoeken. Zonder enige ervaring ging hij op pad. Om 's avonds terug te komen met de mededeling dat hij dertig kistjes Pepsi had verkocht. Evenveel als de andere twaalf vertegen woordigers bij elkaar... Charles werd dan ook al snel van het kantoor afgehaald. Hij ging de commercie in en werd landelijk verkoopleider thuisverbruik. "Ik ben altijd bij Vrumona geble ven, ondanks andere aanbie dingen, omdat zij mij altijd heb ben gesteund tijdens mijn 21 jaar durende scheidsrechters- loopbaan. Zij hebben altijd ach ter mij gestaan.-Ik voel me ook mister Vrumona. Het is 'mijn' bedrijf geworden." Als tegen prestatie trad Corver op als ambassadeur voor het Heine- ken-concern. "Bij buitenlandse wedstrijden deelde ik kaartjes uit met mijn naam of folders met mijn foto, waarop ook de merken Heineken en Amstel waren vermeld. Ik heb bijvoor beeld ook meegewerkt aan een actie rondom de WK voetbal in 1978. Bij aankoop van een krat bier kregen de klanten een fol der met voetbalprognoses gra tis. Zo was ik ambassadeur voor het concern." 15

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 15