Dagelijks wordt bij evenementen in het land materiaal van de Reclame Service Dienst ingezet. Van spandoeken tot roestvrijstalen buffetten met biertaps, van glaswerk tot spanwagen met brouwerspaarden. Om de aanvraag van al deze materialen efficiënter te coördineren en af te wikkelen, heeft de RSD onlangs het informatiesysteem ENORM in gebmik genomen. De magazijnen van de Reclame Service Dienst aan de Amster damse Lemelerbergweg zouden tot de nok toe gevuld kunnen zijn met de meest uiteenlopen de reclame-artikelen en andere materialen die worden ingezet bij evenementen. Dat is echter alleen het geval in de -niet zo vaak voorkomende- rustige periodes. Zo tussen begin april en half oktober wordt zoveel materiaal ingezet bij evene menten dat de magazijnen soms vrijwel leeg zijn. Juist in die tij den is een goede coördinatie van alle aanvragen vanzelfsprekend van groot belang. Want een jury bus kan maar op één plaats tege lijk zijn. In totaal gaat het om zo'n vijfhonderd verschillende artikelen. Sommige van die arti kelen worden maar een- of twee maal per jaar gebruikt voor een bepaald evenement. Andere hebben juist een hoge omloop snelheid. Voor die artikelen zijn er zóveel aanvragen, dat er bij voorbeeld honderden roestvrij stalen buffetten (RVS) tegelijk in gebruik zijn, verspreid over het hele land. Onoverzichtelijk Om de administratie van het hele proces van aanvraag van materialen tot financiële afwik keling ervan inzichtelijker en beter beheersbaar te maken heeft de RSD in april 'ENORM' in gebruik genomen. Een infor matiesysteem waarvan de let ters staan voor Evenementen Nodige Organisatie en Regis tratie Materialen. Ton Oos trum, chef Administratie en Planning van de RSD, legt uit waarom. "Onze afdeling Planning werk te met een systeem dat inmid dels verouderd is. Vertegen woordigers, ongeveer tachtig procent van onze opdrachtge vers, belden of schreven ons om een artikel aan te vragen voor een evenement op een bepaal de datum. Planning bekeek in het systeem of dat mogelijk was en de schriftelijke aanvraag werd alsnog opgestuurd. De goe deren die werden uitgezet, kon je maar tot een bepaald niveau volgen in het systeem. Je kon Staand: Ton Oostrum A en Wilma van Diemen. Zittend: Lia van Wel en Bernhard van der Pols ENORM verander!

Vers van 't Vat | 1994 | | pagina 10